Komatsu potřebuju bagr

Golčův Jeníkov otevřel sportovní halu, stála téměř 78 milionů Kč

Golčův Jeníkov (Havlíčkobrodsko ) 5. března (ČTK) - Golčův Jeníkov na Havlíčkobrodsku dnes slavnostně otevřel novou sportovní halu u základní školy. Náklady na její vybudování činily téměř 78 milionů korun. Jde o největší investici v historii města. ČTK to řekl starosta Golčova Jeníkova Pavel Kopecký (ODS).

"Náš průměrný roční příjem z daní se v posledních letech pohybuje kolem 40 milionů korun. To znamená, že investice do haly představuje daně vybrané za dva roky," uvedl Kopecký.

Město, v němž žije téměř 3000 obyvatel, začalo halu stavět v roce 2020. Projekt získal dotaci 20 milionů korun z ministerstva financí. "Stavba zatížila rozpočet města hlavně v roce 2021, kdy jsme náklady hradili z vlastních zdrojů a nakonec z úvěru ve výši 30 milionů korun," uvedl starosta.

Novou halu postavili stavbaři v areálu základní školy místo bývalé kotelny. Škola předtím tělocvičnu neměla a žáci chodili cvičit kolem hlavní silnice do sokolovny. Přibližně stoletou sokolovnu využívají také spolky, konají se tam plesy, divadlo a jiné akce.

Součástí stavby haly bylo i vybudování retenčních nádrží. "Do nich budou svedeny povrchové vody ze střech základní školy," uvedl starosta.