Cime 3 kvartal 2024

GLP za více než miliardu korun buduje průmyslovou zónu v Ostravě

Vypustili jsme nadbytečný text v prvním odstavci, který kopíroval dříve vydaný headline.

Ostrava 28. září (ČTK) - Společnost GLP, která je světovým developerem a provozovatelem logistických nemovitostí, buduje na místě bývalé chemičky v Ostravě-Hrušově průmyslovou zónu Ostrava Hrušov Business Park. Investice do stavebních nákladů projektu bude činit okolo 40 milionů eur (více než miliarda korun). Práci by tam v budoucnu mělo najít více než 1000 lidí. ČTK to za společnost GLP řekl Michal Procházka.

Server E15.cz dnes uvedl, že singapurský fond GLP ve světě spolupracoval i s největším světovým internetovým obchodem Amazon, který zařadil Ostravu na mapu míst pro možnou expanzi. Jednání v Ostravě ale zatím nikdo nepotvrdil.

Průmyslová zóna v Hrušově nabídne 94.000 metrů čtverečních zastřešených prostor. Areál se nachází nedaleko centra Ostravy a má dobrou dopravní dostupnost díky blízkému napojení na dálnici D1 i na železnici.

Dříve tam působily chemické závody, které do roku 1996 vyráběly a zpracovávaly kyselinu dusičnou, sírovou, chlorovodíkovou, mravenčí, síran sodný, chlorid barnatý a další chemikálie. Firma na konci května zahájila sanaci areálu, když odstřelila dva stometrové komíny, které byly léta jeho dominantou.

Hrušovská zóna je prvním projektem GLP v Česku. "Pokaždé nám dělá radost, když můžeme při budování nových průmyslových parků obnovit do té doby nevyužitelné pozemky. Vytvoříme z nich bezpečné prostory, které přinesou prospěch našim stávajícím zákazníkům, potenciálním novým klientům a v neposlední řadě i obyvatelům Ostravy," uvedl manažer GLP pro Česko a Slovensko Jan Palek.

Skladištní haly budou postaveny na míru specifickým požadavkům společností, které se stanou nájemci jednotlivých částí areálu. "Počty nově vytvořených pracovních míst vyplynou z budoucího obsazení budov činnostmi lehké výroby a logistiky. Na základě situace v obdobných areálech lze předpokládat přibližně 1050 zaměstnanců, z toho 790 ve výrobě a logistice a 260 administrativních pracovníků," uvedl Procházka.

GLP je předním správcem investic a poradcem v logistice, na poli nemovitostí, infrastruktury, financí a technologií pro tyto oblasti. Společnost působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku a Spojených státech. Spravuje majetek v hodnotě více než 89 miliard dolarů (přes dva biliony korun) v nemovitostech a investičních fondech.