Komatsu potřebu bagr

Fulnek bude v aukci prodávat pozemky pro stavbu rodinných domků

Fulnek (Novojičínsko) 17. října (ČTK) - Město Fulnek na Novojičínsku se chystá k prodeji 14 pozemků v části Stachovice určených k výstavbě rodinných domů. Prodej se uskuteční v listopadu formou elektronické aukce, zájemci mohou své přihlášky podávat do 27. října. Vyvolávací cena je 1060 korun za metr čtvereční. Město se tak snaží přivést nové obyvatele. ČTK to dnes za fulneckou radnici sdělila Lenka Gulašiová.

"Vyvolávací cena je velmi příznivá, daná pouze součtem odhadní ceny pozemku a přímých nákladů na zasíťování. Chceme, aby cena byla dostupná pro mladé rodiny, jimž ve městě připravujeme potřebné zázemí včetně nové nízkonákladové školky," uvedl fulnecký starosta Petr Ertelt (Fulnečáci-společně pro Fulnek).

Město podle něj z ceny každé parcely odečetlo dotaci ve výši 150.000 korun, kterou na vybudování infrastruktury ke každému pozemku získalo z národních dotací. Nabízené pozemky jsou v klidové zóně a dopravní a technická infrastruktura tam bude dokončena v první polovině příštího roku. Hned pak tam bude možné stavět.

Starosta uvedl, že nabídka parcel je jedním z mnoha kroků, jak chce radnice do Fulneku přivést nové obyvatele, případně místním umožnit vytvoření vlastního zázemí. Po změně územního plánu plánuje město ve Stachovicích nabídnout dalších šest pozemků a parcely chce nabízet i v dalších lokalitách.

"Už nyní čekáme na povolení stavebního úřadu na zasíťování 12 parcel přímo ve Fulneku, kde s prodejem počítáme na začátku roku 2023. Jde o lokalitu Za Klášterem. Třetím místem, kde by se mělo začít stavět, jsou čtyři pozemky ve Vlkovicích a také další lokalita ve Fulneku nad místním sportovním areálem," uvedl Ertelt.