Komatsu potřebuju bagr

Frýdlant začal s obnovou autokempu, v provozu by měl být od příštího léta

Frýdlant (Liberecko) 5. června (ČTK) - Frýdlant na Liberecku začal přípravnými pracemi s obnovou autokempu u řeky Smědá, v lokalitě takzvaného Podzámčí. Podle místostarosty Dana Ramzera (ODS) by ho chtěli mít v provozu od příštího léta.

Areál u řeky je mimo provoz od roku 2010, kdy ho poškodily bleskové povodně. V plánu města je jeho postupná obnova. "Kemp je v nulté etapě. Už teď se kope a natahuje tlaková kanalizace, tak aby inženýrské sítě byly připravené na první etapu," uvedl starosta města Jiří Stodůlka (ODS).

Radnice očekává, že v nejbližších dnech získá stavební provolení a vypíše zakázku na práce pro první etapu. Ta bude zahrnovat i obnovu veřejného osvětlení, sociálního zázemí či cest v kempu. "Budou buď s mlatovým povrchem, nebo ze žulových odseků s obrubou ze žulových kostek," uvedl Ramzer. Podle něj tam budou stavět novou recepci s denní místností pro zaměstnance, toaletou, bistrem a barem s krytým posezením i připojením k internetu. Město počítá také s rekonstrukcí objektu Gloriet, ze kterého bude ostraněna původní vestavba kiosku a obnovena bude jeho původní klenutá konstrukce s freskami, podepřená antickými sloupy, dodal místostarosta Frýdlantu.

Obnova kempu je rozdělená na etapy, protože ji město platí ze svého rozpočtu. "V dalších letech pak počítáme i s dalšími fázemi obnovy, rozsah prací v jejich rámci bude ale závislý na financích, které město bude na akci mít nebo je získá. Zatím počítáme se servisním zázemím pro kemp či koupalištěm,“ dodal starosta Frýdlantu. V budoucnu se budou třeba dělat i chatky.