Francouzský Eurostyle, výrobce dílů do aut, zaměstná v Tachově 250 lidí

Tachov 28. srpna (ČTK) - Francouzská nadnárodní skupina Eurostyle Systems, výrobce interiérových plastových dílů do luxusních automobilů, je první firmou ve vznikajícím průmyslovém parku v Tachově. Firma převzala do nájmu novou halu s plochou 12.500 metrů čtverečních, kde už jsou dva vstřikovací lisy. Celkem chce společnost zaměstnat asi 250 lidí, z nichž má být velký podíl středoškoláků a vysokoškoláků. Nepůjde o montovnu, řekl ČTK to řekl místostarosta Josef Horáček (Patrioti Tachova).

Jde o první výrobní závod Eurostyle v ČR, teď jich má 15 v deseti zemích světa. "Česko jsme si vybrali proto, že leží uprostřed Evropy a je poblíž mnoha měst důležitých pro automobilový průmysl, navíc s kvalifikovanou pracovní silou. Působení v Tachově nám umožňuje být blízko Francie a Německa, kde plánujeme další aktivity. Jde o velmi strategické místo," uvedl výkonný ředitel firmy Francois-Xavier Lemasson.

Průmyslový park Urbanity Campus Tachov vzniká podle mediálního zástupce nemovitostní skupiny Urbanity Martina Kubišty na někdejším brownfieldu o rozloze 22 hektarů. Celkem tam má Urbanity do dvou let investovat přes 2,5 miliardy Kč a investice do výrobních technologií mají být minimálně ve stejné výši.

Urbanity koupila areál bývalého Strojplastu, nová hala byla postavená na volném pozemku. Dvě původní výrobní haly a kanceláře o ploše 32.000 metrů čtverečních teď Urbanity podle Horáčka kompletně modernizuje, zatepluje a oplášťuje. "Mají stavební povolení ještě na další čtyři, zatím se nestaví," řekl starosta Ladislav Macák (Patrioti Tachova). Budoucí haly a lesopark vzniknou na více než 60.000 metrech čtverečních.

Výhodou je podle Macáka také to, že v Tachově je střední průmyslová škola i učební obory zaměřené na plastikářství a další průmyslové obory. Vedle jsou navíc další firmy z oboru - Alfa Plastik, producent plastových přepravek pro potravinářský, farmaceutický i průmyslový sektor a Formy Tachov, která vyrábí formy na výlisky a připravuje stavbu nové haly ve druhé industriální zóně na opačné straně města.

"V areálu budou ordinace, mateřská škola, závodní restaurace s kavárnou a obchodem, fitness, klubová a relaxační zóna," řekl Roland Hofman, spoluzakladatel Urbanity, zaměřené na kultivace průmyslových areálů a brownfieldů, která je součástí české investiční skupiny M.L. Moran.

Třináctitisícový Tachov je centrem výroby plastových výlisků na západě Čech. Začala tam v roce 1967, odkdy fungoval Plastimat, později Strojplast. V roce 2006 firma zkrachovala. "Jsme rádi, že z bývalého Strojplastu vznikne moderní průmyslové centrum, protože areál strašně upadal," uvedl Horáček. Celkem je ve městě už sedm firem vyrábějících plastové díly nebo produkty. Kromě Alfa Plastiku, Forem a nově Eurostyle jsou to KDK, Inotech, Pressol a částečně Grammer.