Cime 2 kvartál 2024

Fond Accolade koupil průmyslové parky v Polsku i u Kojetína na Přerovsku

Praha (ČTK) - Fond Accolade koupil čtyři průmyslové a logistické parky, v tuzemsku u Kojetína na Přerovsku a tři v Polsku, celkem za více než 271 milionů eur (cca 6,6 miliardy korun). Fond dohromady vlastní nemovitosti o pronajímatelné ploše více než 1,5 milionu metrů čtverečních a na nájemném ročně inkasuje přes 80 milionů eur (přes dvě miliardy korun). Fond to uvedl v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici.

U Kojetína na Přerovsku fond pořídil nedávno dokončené distribuční centrum pro společnost Amazon. Centrum se díky svému vybavení, šetrnému přístupu k životnímu prostředí i vysoké energetické soběstačnosti stalo jednou z nejmodernějších logistických nemovitostí v zemi, uvádí fond.

Z polských nemovitostí koupil fond poslední fázi parku Štětín Zalom, zbylou část parku Górzow Wielkopolski, kde už část vlastní od letošního června, a Štětín Kniewska.

"Poptávka po průmyslových nemovitostech je stabilní, stále se nejčastěji jedná o společnosti ze sektorů zpracovatelského průmyslu, logistiky, retailu a e-commerce," uvedl Milan Kratina, předseda představenstva Accolade Industrial Fund a šéf skupiny Accolade. Dodal, že výrobních skladových ploch je nedostatek, díky čemuž je stále prostor pro růst nájemného. To umožňují i inflační doložky, díky kterým se fondu daří minimálně z 80 procent zmírňovat inflaci.

Accolade Industrial Fund byl založen skupinou Accolade v roce 2014 a je určen kvalifikovaným investorům. Letos podle svého vyjádření dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,45 procenta, což odpovídá očekávanému ročnímu zhodnocení sedmi procent. Jeho portfolio tvoří 29 průmyslových parků s 96 nájemci v České republice, Polsku, Německu a na Slovenku, jeho hodnota přesahuje 1,4 miliardy eur (přes 34 miliard korun).