husqvarna

FN Motol opraví fasádu a okna budovy nemocnice pro dospělé

Praha 7. října (ČTK) - Největší pavilon Fakultní nemocnice v Motole čeká v příštích dvou letech rozsáhlá rekonstrukce, při které se opraví vnější fasáda a vymění se 8000 oken. Nemocnice o tom informovala na facebooku. Na opravy získala dotaci přes 1,25 miliardy korun z evropských fondů. V roce 2018 nemocnice dokončila po 12 letech rekonstrukci dětského pavilonu.

Takzvaný modrý pavilon dospělé nemocnice je jednou z největších nemocničních budov v Evropě. "Vytápění hlavní budovy, tedy nemocnice pro dospělé, představuje dlouhodobý problém. Přestože budova pochází z roku 1996, byla toho času postavená natolik nekvalitně, že okna protahují a zateplení zcela chybí," popsal ředitel nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD).

Výsledkem úprav má podle něj být i energetická úspora. "Celá rekonstrukce tak bude probíhat za provozu a v následujících dvou letech nás budou čekat i nutná omezení a dočasné přesuny," dodal.

Na konci roku 2018 skončila v Motole rekonstrukce dětské části, která stála více než šest miliard korun. Jako poslední byla zateplená poliklinika, navíc se rozšířila o dvě patra. Nemocnice díky tomu získala moderní operační sály, nový pohotovostní příjem i střešní heliport. Dětská nemocnice v Motole se stavěla od roku 1964 do roku 1977.