Komatsu potřebu bagr

V roce 2019 Fond Českého Bydlení dosáhl zhodnocení 7,58 % a řadí se tím mezi prvních 6 nejvýnosnější českých fondů

Díky ryze českému rezidenčnímu portfoliu, který Fond Českého Bydlení vlastní, je stabilní investicí i v současné době

Fond Českého Bydlení, je prvním investičním fondem na českém trhu, který nabízí investorům možnost investic do nájemního bydlení, oznamuje výsledky hospodaření za rok 2019.

Fond Českého Bydlení zahájil svoji činnost v létě 2018 a již v prvním roce se mu povedlo dosáhnout anuizované zhodnocení na úrovni 6,26 % p.a. „Rok 2019 byl pro Fond ještě úspěšnější, povedlo se uskutečnit celkem pět nových akvizic, rozšířit síť distribučních a obchodních partnerů a navýšit hodnotu aktiv fondu o 273,47 %. Zhodnocení akcií pro investory dosáhlo hodnoty 7,58 % p.a. Fondu se tak od svého založení daří naplňovat svoje cíle (výnos 6 až 10 % p.a.) a trvale zhodnocovat prostředky svých investorů. Investoři, kteří do fondu vstoupili již v srpnu 2018 můžou být spokojeni, jelikož svoje akcie ke konci roku 2019 zhodnotili celkem o 11,7 %,“ komentuje výsledky fondu Jakub Kořínek, spoluzakladatel fondu.

Díky těmto výsledkům se Fond Českého Bydlení stal 6. nejvýkonnějším realitním fondem kvalifikovaných investorů v ČR. V žebříčku, který sestavují Hospodářské noviny ve spolupráci s Institutem pro strategické investování při VŠE je zařazeno celkem 13 fondů kvalifikovaných investorů.

K aktuálnímu nemovitostnímu portfoliu a zamýšleným akvizičním plánům pro rok 2020 se vyjádřil David Fogad, manažer fondu: „Aktuální nemovitostní portfolio pozůstává ze sedmi činžovních domů ve čtyřech krajských a dvou okresních městech. Fond průběžně analyzuje desítky investičních příležitostí, které se objevují na českém trhu nemovitostí. V letošním roce budeme proto dále pokračovat v budování portfolia a jeho diverzifikaci.“

Tabulka: *RIA = růstová investiční akcie (distribuční akciová třída)

„Již v roce 2018, kdy Fond Českého Bydlení zahájil svoji činnost, se objevovaly četné názory renomovaných ekonomů, že krize je za dveřmi. Náš fond proto dlouhodobě kalkuluje s různými scénáři vývoje ekonomiky a jsme schopni se rychle adaptovat a využít příležitostí, které krize nabídne. Vlivem krize se na trh můžou dostat atraktivní nemovitosti, které jejich majitelé původně nezamýšleli prodávat a případný pokles cen nemovitostí otevře prostor pro výhodné akvizice. Pokud se tak stane, budeme připraveni,“ uzavírá predikci dalšího vývoje David Fogad.

Investiční strategie Fondu Českého Bydlení spočívá ve vyhledávání a akvizici výnosových rezidenčních nemovitostí určených k dlouhodobému pronájmu. Management Fondu se přitom snaží identifikovat regiony s optimálním poměrem mezi cenou nemovitosti, nájemním výnosem a lokálními socioekonomickými specifiky. Pomocí letitého know-how zakladatelů, lokální znalosti vybraných regionů a efektivní správě portfolia zajišťuje Fond svým investorům maximální pohodlí, možnost bezstarostně investovat do nemovitostí a atraktivní zhodnocení jejich prostředků.

Investoři mohou do fondu vstoupit po splnění zákonem předepsaných podmínek, mohou přitom využít širokou síť certifikovaných investičních zprostředkovatelů, kteří jsou smluvními partnery Fondu Českého Bydlení.