Komatsu potřebu bagr

Společnost easyJet bude létat z Prahy do italských Benátek

Společnosti easyJet, druhý největší dopravce na pražském letišti Václava Havla, zahajuje provoz na nové lince z Prahy do Benátek. Do města kanálů, starobylých kostelů a paláců si můžete zaletět poprvé s easyJet 2. února 2016, a pak pravidelně třikrát týdně. Letenky se dají výhodně rezervovat již od 6. října 2015 na webových stránkách www.easyJet.com.

 

Společnost easyJet bude létat z Prahy do Benátek od 6. Října třikrát týdně, a sice v úterý, čtvrtek a v sobotu. Kromě letenky můžete využít i dalších služeb společnosti easyJet. Například si rezervovat na webových stránkách www.easyJet.com ubytování, případně objednat pronájem auta od společnosti Europcar.

 

Benátky, neboli italsky Venezia, patři beze sporu k turisticky nejatraktivnějším destinacím v Evropě pro svou výjimečnou polohu, slavné architektonické i umělecké poklady a bohatý kulturní život. V roce 1987 bylo město zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO. Ročně je navštíví až 15 milionů turistů, aby obdivovali baziliku svatého Marka, Dóžecí palác, kostely Santa Maria dei Frari a Santi Giovanni e Paolo, které jsou místní chloubou gotiky, či neméně známý barokní skvost Santa Maria della Salute. Ve městě se nachází slavná Galleria dell'Accademia s největší sbírkou benátského umění, ale také galerie moderního umění Peggy Guggenheimové.

 

Benátky jsou pověstné svým tradičním karnevalem, jehož kořeny sahají až do počátku 13. století a je nejslavnější v Evropě. Už příští rok si na něj můžete zaletět novou linkou easyJet, protože rej masek bude trvat od 23. ledna do 9. února. Každoročně v září se zde koná neméně slavný filmový Mezinárodní filmový festival, který se pořádá v květnu. Soška Zlatého lva je pro filmaře stejně prestižním oceněním, jako Zlatá palma z Cannes nebo Zlatý medvěd z Berlína. Jednou za dva roky hostí město i prestižní přehlídku současného výtvarného umění.

 

Nová linka z Prahy do Benátek však přiblíží českým turistům nejen toto unikátní město, ale bude pro ně i vstupní branou k dalším zajímavým místům této oblasti Itálie. Z Benátek je to co by kamenem dohodil (asi 30 kilometrů) například do Padovy. Město je bohaté na stavební a umělecké památky. Nejznámější bazilika svatého Antonína patří k největším kostelům v Itálii. Ve městě sídlí slavná Padovská univerzita, jedna z nejstarších na světě, proto je tu mnoho mladých lidí a najdete tu řadu zajímavých klubů a barů.

 

Pokud by vás unavil ruch Benátek a Padovy, vydejte se do Arezza. Toto tiché a kouzelné městečko se proslavilo šperkařstvím. Narodil se tu italský básník a humanista Francesco Petrarca, na což jsou místní obyvatelé patřičně hrdí a každý vám ukáže jeho dům. Na hlavním náměstí Piazza Grande najdete kouzelné stylové restaurace.

 

Z Benátek si mohou turisté zajet i do vzdálenější Verony, druhého největšího města benátské oblasti, a nechat se okouzlit tajemnou atmosférou jeho staré části, bloudit úzkými uličkami, najít balkon Julie, nebo si zajít do veronského amfiteátru, který je prý třetí největší na světě a dodnes se v něm hraje. Verona se také pyšní kouzelnými zahradami a parky, z nich například Giardino Giusti je otevřena i v zimě.