Komatsu potřebu bagr

Fielmann obsadí 30 000 m2 v GARBE Parku Chomutov a plánuje zde investovat až 65 milionů eur

Renomovaná německá společnost působící v optice využije moderní prostory jako výrobní a plně automatizované distribuční centrum pro klíčové evropské trhy. Investice vytvoří v regionu až 500 nových kvalifikovaných pracovních míst.

CHOMUTOV, 24. srpna 2022:GARBE, Industrial Real Estate CEE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti, podepsal se společností Fielmann budoucí smlouvu o obsazení přibližně 30 000 m2 v GARBE Parku Chomutov. Německá společnost zde plánuje vytvoření vysoce automatizovaného výrobního a zásobovacího centra v hodnotě 65 milionů eur. Investice je součástí strategického programu Fielmann Group, jehož cílem je zlepšovat dodací lhůty a dostupnost produktů, zvýšit ziskovost a zároveň snižovat náklady a uhlíkovou stopu. Smlouva bude podepsána na 15 let. Kompletní dokončení výstavby je plánováno na první polovinu roku 2023.

Fielmann má v plánu ročně vyrobit v novém centru 2,5 milionu brýlí a zásobovat jimi z Chomutova svých 900 evropských poboček. Celková výrobní kapacita může být rozšířena na výrobu až 5 milionů brýlí ročně a skladovací prostory by měly pojmout až 8 milionů produktů. Díky této významné investici v regionu vznikne více než 500 nových pracovních míst.

GARBE Park Chomutov stojí na brownfieldovém pozemku, který společnost GARBE zrevitalizovala a na začátku letošního roku začala s výstavbou spekulativní haly. Umístění parku je velmi atraktivní u německých hranic, čehož dlouhodobě využívají významné výrobní a logistické společnosti.

Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GABRE pro Českou republiku a Slovensko uvedl: „Jedná se o unikátní investici v regionu i v rámci České republiky a my jsme opravdu rádi, že projekt bude realizován právě v GARBE Parku Chomutov. Tento park byl od začátku koncipován jako ideální prostor pro výrobní a logistické firmy, které hledají vysokou kvalitu prostor, mají vysoké nároky a dokáží profitovat z blízkosti německých hranic. Fielmann je významný lídr ve svém oboru a my uděláme maximum, abychom podpořili jeho plány na expanzi a vybudování jednoho z nejmodernějších výrobně distribučních center v regionu.“

K projektu se vyjádřil i Martin Polák, ředitel GARBE pro střední a východní Evropu: „Brownfield v Chomutově byl pro nás první strategickou lokalitou, kde jsme se rozhodli ve střední Evropě investovat. Věřili jsme, že se nám revitalizace i spekulativní výstavba vyplatí a chtěli jsme být připraveni na moment, kdy se objeví možnost spolupráce s firmou, která zde potřebuje expandovat. To se nám podařilo, a navíc máme velkou radost, že se jedná o firmu zaměřenou na inovace, kvalitu a s hodnotným produktem,“ dodal.

GARBE Park Chomutov se nachází v Chomutově přímo na exitu z dálnice D7 jen 18 km od německých hranic a 98 km od Prahy. Nabízí skvělé spojení s Německem konkrétně s dálničními tahy A4, A72, A9 a A93. U parku se nachází trolejbusová zastávka. 

----

Kontakty pro média:   Gabriela Dvořáková, dvorakovagabriela@gmail.com, +420 601 357 066

Petra Danihelková, danihelkovap@gmail.com, +420 605 942 371

O GARBE Industrial Real Estate GmbH

GARBE Industrial Real Estate GmbH je přední platforma pro logistiku a kancelářské prostory v Německu a v Evropě. Firma se sídlem v Hamburku je na trhu již více než 30 let a za tuto dobu se stala klíčovým nezávislým partnerem pro společnosti poskytující služby v rámci dopravního, logistického a výrobního průmyslu. GARBE vyvíjí, nakupuje, prodává, spravuje a financuje vysoce kvalitní komerční nemovitosti v atraktivních evropských lokalitách. V současné době má GARBE ve správě pronajímatelné prostory o rozloze kolem 5 milionů metrů čtverečních v celkové hodnotě 9,5 miliard euro, díky čemuž dokáže investorům nabídnout flexibilní investiční strategie (k březnu 2022).

O Fielmann Group:

The Fielmann Group je společnost zapsaná na burze cenných papírů v Hamburku. Jako firma maximálně zaměřená na potřeby zákazníků v oblasti poskytování brýlí, kontaktních čoček a naslouchátek, obsluhuje přes své digitální a omnikanálové platformy a více než 900 poboček více než 27 milionů zákazníků v 16 evropských zemích.