Komatsu potřebu bagr

Festival architektury v Brně se zaměří na malometrážní bydlení i glamping

Brno 19. ledna (ČTK) - Současné fenomény malometrážního bydlení a takzvaného glampingu představí letos Festival architektury, který se na brněnském výstavišti koná ve stejném termínu jako Stavební veletrh 2023. Malometrážní bydlení mimo jiné přiblíží výstava Tiny Houses (Domečky). Druhým zmíněným fenoménem je stále oblíbenější luxusní ubytování v přírodě, zvané glamping. Veletrhy Brno o tom informovaly v tiskové zprávě.

Hlavními tématy festivalu bude právě malometrážní bydlení a budoucnost stavitelství. Program tak doplní představení českých i zahraničních minidomků. "K vidění bude asi desítka reálných domků, které lidé budou moci navštívit. Mimo jiné modulární systém od vizovické stavební firmy Koma Modular, posedy od Treebee.cz, mobilní domek Mobile Hut nebo Domeczech od brněnské firmy Estetico. Přijedou ale také domky ze Slovenska nebo Polska," uvedla manažerka veletrhů Markéta Kamenická.

Minidomky mívají často velikost lodního kontejneru nebo jsou i menší, některé jsou zcela soběstačné a nepotřebují napojení na žádné sítě. Jejich vnitřek bývá velmi úsporně vybaven s řadou originálních řešení úložných prostor. Postupy a tipy při řešení malometrážního bydlení na festivalu doplní přednášky a diskuze.

Stavební veletrh spolu s veletrhy Mobitex, Dřevo a stavby Brno a Festivalem architektury se uskuteční na brněnském výstavišti od 2. do 4. března.