Euromedia Group postaví ve Stochově moderní robotický sklad

Stochov (Kladensko) 23. června (ČTK) - Největší firma podnikající na knižním trhu v ČR, Euromedia Group, postaví ve Stochově na Kladensku moderní robotický sklad. Společnost chce zlepšit logistiku a nové technologie jsou též přípravou na další růst. Provoz skladu by měl být spuštěný v prvním pololetí roku 2023, řekla dnes ČTK za Euromedia Group Barbora Hrubá.

Stavbou skladu společnost reaguje na růst počtu zákazníků a s tím související zvýšené nároky na efektivitu a produktivitu skladu. Fungovat v něm bude robotická technologie AutoStore, pomůže uspořit místo, zefektivnit práci i snížit chybovost při přípravě zásilek.

"Loňský rok pro nás byl velmi úspěšný a zaznamenali jsme výrazný růst. V těchto měsících samozřejmě pozorně sledujeme vývoj spotřebitelského chování, kdy vzhledem ke zhoršující se ekonomické situaci předpokládáme v expedovaných objemech zpomalení. Věříme však v potenciál knižního trhu v České republice a jeho dlouhodobý růst," řekl výkonný ředitel Euromedia Group František Mala. Podle něj chce být společnost investicí do nového skladu na tento růst připravena a zároveň zvýšit kvalitu a spolehlivost logistiky, což přispěje k rozvoji celého knižního trhu.

Nový sklad zabere plochu přes 10.000 čtverečních metrů, zboží v něm bude uloženo v první fázi v 65.000 plastových boxech a s přípravou zboží k expedici bude zaměstnancům pomáhat až 90 robotů. Návrh skladu umožní i budoucí zvýšení kapacity.

Euromedia Group provozuje mimo jiné síť knihkupectví Luxor. Většinovým vlastníkem skupiny je investiční holding Rockaway Capital, který v následujících dvou letech skrze ni plánuje investovat více než 500 milionů Kč, z čehož více než polovina půjde právě do logistiky.