Komatsu potřebu bagr

Estetické štěrbinové odvodnění u historické budovy Hlavního nádraží v Praze

Nerezové štěrbinové žlaby MEA TSL 1000 odvodňují plochy před historickou budovou pražského Hlavního nádraží bez estetických kompromisů. Štěrbinový systém a způsob jeho technického řešení nenarušuje původní prostor, takže pomáhá architektům a projektantům vyřešit komplikace s odvodněním památkově chráněných nebo historicky cenných objektů či náměstí.

Plochy u výstupu z nádražní Fantovy kavárny zachytávají částečně dešťovou vodu z přilehlých ploch a z fasády. Štěrbinové nástavce jsou méně nápadné, ale díky sběrnému žlabu umístěného pod nimi, má celý systém dostatečnou kapacitu na pobrání i většího množství vody. Nerezová ocel v kombinaci se žlaby z polymerického betonu zajistí vysokou odolnost i vůči technickým posypovým solím.

Štěrbinové odvodnění MEA je z nerezové nebo pozinkové oceli se světlostí 100-150-200 mm v třídě zatížení A15 – E600.  Pro plochy s vyšší zátěží, jako jsou pěší zóny nebo náměstí, se hodí typové systémy s příčnými mikro žebry nahoře, které zamezují propadávání hrubých nečistot do spodního žlabu. Revizní nástavce usnadňují údržbu.

Při návrhu odvodnění není nutné se držet pouze přímých linií. Individuálně je možné vyrobit i atypické, různě zakřivené prvky.

Pohledově čisté řešení odvodnění je stylovou cestou, jak zabezpečit objekty i pohyb osob po zpevněných plochách. Současně není třeba dělat ústupky v architektonickém pojetí prostoru.

Více o štěrbinových systémech MEA na https://www.mea-odvodneni.cz/system-topslot-tsh---nerezova-nebo-pozinkovana-ocel/kategorie/23  

Nerezové odvodnění v pivovaru Budvar i v nemocniční kuchyni

Nerezové odvodnění patří do gastro provozů, hygienicky náročných pracovišť a také do průmyslových výrob s vysokými nároky nejen na bezpečnost, ale i dlouhodobou odolnost. Mezi ně se bezesporu počítá potravinářská, ale i chemická výroba. Nerezové protiskluzové rošty a systémy jsou bezpečné pro obsluhu a současně snadno udržovatelné. Jedna z mnoha instalací ve výrobním závodě pivovaru Budvar, nebo v nemocniční kuchyni v Blansku jsou toho důkazem.

Výstavba nové linky na plnění plechovek pivem Budvar byla náročná na termín a kvalitu provedení nerezových žlabů MEA.  V délce celkem přes 100 bm byly instalovány kapacitní žlaby šířky 400 mm, které musí pohltit velké množství vody a současně také umožňovat snadnou údržbu. Pracovníci se pohybují v mokrém prostředí, takže rošty jsou v protiskluzové úpravě, navíc vyztužené podélným žebrem. Hrany žlabů jsou vyplněny vysokopevnostním tmelem. Dodáním nerezových žlabů firma MEA navázala na již předchozí instalace nerezového systému v jiných provozech Budvaru.

V říjnu 2022 dokončili v Nemocnici Blansko rekonstrukci kuchyně pro pacienty i zdravotnický personál. Ve zrenovovaném prostoru bylo kompletně vyměněno i vybavení pro vaření. V kuchyni byly položeny nové podlahy. V rámci modernizace byly nahrazeny původní podlahové vpustě za nerezové. Instalovány také byly nerezové vany i žlaby s mřížkovým protiskluzovým, bezpečným roštem.

Více o nerezových systémech MEA: https://www.mea-odvodneni.cz/mea-nerez/kategorie/3