Komatsu potřebu bagr

Druhý úsek dálnice D35 se otevře v Pardubickém kraji na konci příštího roku

Pardubice 3. září (ČTK) - Druhý úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji má zpoždění, dokončení bude do konce příštího roku namísto v srpnu 2022. Práce mezi obcemi Časy a Ostrov na Pardubicku zdržuje náročná stavba mostu přes železniční koridor, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě.

"Technologicky náročná a unikátní stavba mostu přes hlavní železniční koridor je u Uherska. Je budován na dvě poloviny samostatně a následně dojde k jeho propojení a kompletaci. Ze stavebního hlediska se bude jednat opravdu o zcela mimořádnou stavbu," řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš (ODS).

Silničáři upravovali technické řešení mostu, v srpnu příštího roku proto silnici neotevřou. "Pevně věřím, že na konci roku 2022 budeme jezdit až do Ostrova," řekl ČTK generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl.

Naopak stále pevný termín otevření má úsek z Opatovic nad Labem a obcí Časy. Po prvním úseku dálnice D35 v Pardubickém kraji auta pojedou od 15. prosince. Otevření je naplánované o dva měsíce dřív. Úsek měří 12,6 kilometru. "Ještě mají před sebou hodně práce na poslední měsíce, ale jsem přesvědčený, že 15. prosince pustíme veřejnost na tuto dálnici," řekl Mátl.

Stavba úseku z Opatovic do Časů začala 13. května 2019. V Pardubickém kraji se ještě chystá šest úseků D35. Silničáři je chtějí stavět a otevírat na etapy. "Jakýkoliv úsek spustíme, jsme schopní alternativním připojením vrátit dopravu na I/35, proto úseky můžeme stavět na přeskáčku," řekl Mátl.