Komatsu potřebu bagr

DPP při opravě Barrandovského mostu upraví trasu autobusu 125 a posílí tramvaj

Praha (ČTK) - Pražský dopravní podnik (DPP) při chystané rekonstrukci Barrandovského mostu upraví trasu autobusové linky číslo 125 a posílí provoz tramvaje číslo 21. Opatření začnou platit se zahájením rekonstrukce mostu v pondělí 15. května a potrvají minimálně do poloviny srpna. Vyplývá to z informací zveřejněných na internetových stránkách DPP.

Tramvajová linka číslo 21 pojede v pracovní dny celodenně, a to přibližně od 06:00 do 19:00 a bude navýšena její kapacita, kdy v běžném provozu jezdí pouze jeden vůz. Ve směru od Modřan bude ze zastávky Anděl v Nádražní ulici odkloněna ke stanici metra B Smíchovské nádraží.

V pracovní dny přibližně od 06:00 do 20:00 dopravní podnik rozdělí trasu autobusové linky číslo 125, která pojede ze Skalky přes Petrovice pouze ke stanici metra C Háje. Dál podnik zavede náhradní autobusovou dopravu X125, která bude jezdit ze zastávky Jižní Město přes Háje ke Smíchovskému nádraží a zpět.

Cestující v městské hromadné dopravě budou moci využít také přívoz P3, který pluje mezi Dvorci na Praze 4 a Lihovarem na Praze 5 a přívoz P4 mezi pravobřežní Belárií na Praze 12 a přístavištěm Dostihová na levém břehu.

Silničáři začnou na Barrandovském mostě vyznačovat dopravní omezení tuto sobotu 13. května. Letošní fáze oprav mostu začne v pondělí 15. května a má trvat 92 dní, tedy do pondělí 14. srpna. Opravy zahrnou práce na levé straně mostu ve směru do Braníku a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu.

Rekonstrukce Barrandovského mostu začala loni na jižní polovině jeho jižní části. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dosud nikdy neopravovalo.

Most z roku 1983 je součástí městského okruhu. Denně ho přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.