Komatsu potřebuju Bagr

DPP bude napojovat novou tramvajovou trať na Dědinu na koleje na Evropské ulici

Praha 1. února (ČTK) - Pražský dopravní podnik (DPP) bude ode dneška napojovat novou tramvajovou trať na Dědinu v Praze 6 na stávající tramvajové koleje v obratišti Divoká Šárka. Omezení čeká na řidiče na Evropské, kde se bude v daném úseku namísto dvěma jízdními pruhy jezdit v každém směru pouze jedním. Omezený bude také provoz tramvají, které budou končit u vozovny ve Vokovicích. První etapa prací potrvá od 1. února do 15. dubna. Stavba nové trati vyjde na zhruba 840 milionů korun a 85 procent z částky město získá z evropských fondů.

Omezení se budou v Evropské ulici objevovat postupně až do letošního podzimu. Práce se uskuteční v několika etapách. V Evropské ulici bude počet jízdních pruhů snížen ze dvou na jeden pro každý směr. Mimo provoz budou tramvaje v úseku od Vozovny Vokovice k Divoké Šárce. Cestující budou muset využít jako náhradní dopravu běžné autobusové linky.

Přestavba obratiště Divoká Šárka v úseku nové trati v Evropské ulici od obratiště Divoká Šárka po odbočení do Vlastiny ulice zahrnuje mimo jiné přeložky inženýrských sítí nebo celkovou obnovu vozovek v Evropské ulici.

V dalších fázích výstavby, které budou následovat, se dva jízdní pruhy pro automobily přesunou na druhou polovinu vozovky. Obnoven bude provoz tramvají až do smyčky Divoká Šárka a současně s tím již bude plně průjezdná Vlastina ulice.

Trať o délce 2,3 kilometru s pěti páry zastávek povede z nynější smyčky v zastávce Divoká Šárka po Evropské a poté zahne do Vlastiny ulice, kde bude mimo jiné vysazeno 170 stromů. Na konci kolejí na sídlišti Dědina vznikne parkovací dům pro 290 aut, který nahradí parkovací místa, jež zanikla kvůli stavbě, a který bude fungovat pro rezidenty v režimu modrých zón.

Stavba trati na Dědinu není jedinou, kterou podnik v současné době provádí. Letos v květnu bude dokončeno prodloužení tramvajové trati z Modřan na Libuš a v říjnu potom prodloužení z Holyně do Slivence, které naváže na již zprovozněnou část z Barrandova do Holyně. Pokračovat bude stavba nové vozovny v Hloubětíně, která má být dokončená v příštím roce.