Komatsu potřebu bagr

Dopravu v centra Prostějova zkomplikuje oprava důležité silnice

Prostějov 3. března (ČTK) - Automobilovou dopravu v centru Prostějova od 14. března zkomplikuje oprava frekventované silnice vedoucí po Wolkerově ulici. Kvůli rekonstrukci bude nejprve zavedena jednosměrná uzavírka, na kterou v létě naváže úplné uzavření této ulice a její důkladná oprava. Rekonstrukce Wolkerovy ulice má skončit v říjnu. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Jana Gáborová.

"Při první etapě bude provedeno vložkování kanalizace a kompletní přeložky plynovodu a vodovodu, které jsou nezbytné vzhledem k jejich stáři a technickému stavu. Trvat bude do 30. června," uvedla Gáborová. Od 1. července pak začne úplná rekonstrukce Wolkerovy ulice. Platit bude obousměrná uzavírka. "Trvat bude do první poloviny října. Souběžná obslužná komunikace na severní straně Wolkerovy ulice zůstane otevřena pro příjezd do ulice Sušilova, Sádky, Na spojce a Komenského. Slepé budou ulice Tylova a Lidická," uvedla Gáborová.

Při částečné uzavírce bude od poloviny března platit objízdná trasa pro směr od ulice Brněnské k Petrskému náměstí, která povede po silnicích II/150 a II/150A ulicemi Palackého, Blahoslavova, Vápenice a Újezd. Od 1. července do do 16. října pak bude úplná uzavírka Wolkerovy ulice. Objízdná trasa pro oba směry bude vedena po silnicích II/150 a II/150A přes ulice Palackého, Blahoslavova, Vápenice a Újezd.