Cime 2 kvartál 2024

Dopravní uzavírky v létě omezí v Olomouci provoz některých linek MHD

Olomouc (ČTK) - Kvůli dopravním uzavírkám bude v červenci a srpnu omezen provoz některých linek městské hromadné dopravy v Olomouci, která navíc od pondělí přejde do prázdninového režimu s nižší frekvencí autobusových i tramvajových spojů. Na linkách MHD omezených dopravními stavbami budou zavedeny výlukové jízdní řády. ČTK to dnes sdělila mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

Od pondělí 3. července do čtvrtka 17. srpna bude kvůli rekonstrukci ulice Jeremenkova v úseku od křižovatky s Pasteurovou ulicí po křižovatku s Masarykovou ulicí umožněn provoz autobusů pouze ve směru na hlavní nádraží. V opačném směru autobusy jezdit nebudou. Omezen kvůli tomu bude provoz autobusových linek číslo 11, 14, 15, 19, 21, 31 a 51, připraveny jsou objízdné trasy.

Od pátku 7. července do neděle 3. září je v Legionářské ulici naplánována oprava komunikace a autobusové zastávky Náměstí Hrdinů, a to ve směru na sídliště Lazce. "V tomto termínu bude komunikace ulice Legionářská mezi křižovatkami s ulicemi Studentská a Sokolská uzavřena pro automobilovou dopravu. Autobusům bude průjezd umožněn," uvedla Sýkorová. V době uzavírky bude posunuta zastávka Náměstí Hrdinů H a I přibližně o 80 metrů.

Další komplikace v olomoucké MHD způsobí oprava ulice Svornosti od pondělí 10. července do neděle 3. září. Po dobu uzavírky pojedou autobusové linky číslo 16 a 27 po objízdné trase podle výlukových jízdních řádů. Od pondělí 10. července do středy 23. srpna bude zcela uzavřena komunikace v Kyselovské ulici. Autobusová linka číslo 17 bude po dobu opravy vozovky jezdit pouze v úseku mezi zastávkami Farmak a Slavonín - křižovatka. Dopravní obsluhu Nemilan zajistí okružní linka s označením X17.