husqvarna

Dopravní situace v Brně bude přes léto komplikovaná, přidají se další uzavírky

Brno (ČTK) - Dopravní situace bude v létě v Brně komplikovanější než dosud, protože k dlouhodobým omezením se přidá ještě několik uzavírek, z nichž některé budou i na hlavních tazích městem či z města. Tomkovo náměstí bude několik týdnů průjezdné jen jedním pruhem v každém směru, sníží se počet jízdních pruhů ve Sportovní či Hradecké ulici a dlouhé objížďky přinese uzavírka Bohunické či Štursovy. Vyplývá to z informací, které brněnský magistrát zveřejnil na webu Kopeme za Brno.

Přes prázdniny bude pokračovat stavba velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici, přestavba Bauerovy ulice, stavba protipovodňových opatření na Poříčí a oprava mostu v ulici Otakara Ševčíka. Kvůli těmto stavbám se jezdí na velkém městském okruhu pouze jedním pruhem v každém směru. Stejné problémy čekají řidiče i na Tomkově náměstí od 15. července do 18. srpna, kde se po stavbě zatím jezdilo dvěma pruhy v každém směru. Od 1. července se také u ústí do Tomkova náměstí uzavřou Cacovická a Valchařská ulice a Dukelská třída. Kvůli tomu také nebude jezdit tramvaj do Maloměřic a Obřan, bude končit před Tomkovým náměstím. Místo toho budou lidé jezdit autobusy ze Staré osady.

Přes prázdniny se bude pracovat také v Hradecké ulici, která je výpadovkou na Svitavy. Během prázdnin budou k dispozici jen tři pruhy a podle etapy stavby se tak bude jezdit jen jedním pruhem buď ve směru z Brna nebo do něj. Stejně tak se od začátku prázdnin do 5. srpna sníží počet jízdních pruhů ve Sportovní ulici.

Mezi omezení v menších ulicích, které však slouží intenzivní vnitroměstské dopravě, patří uzavírka krátkého úseku Bohunické v křižovatce s Teslovou. Kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace bude neprůjezdná od 10. července do konce prázdnin, objížďka pro spojení Komárova a Bohunic je poměrně dlouhá. Zcela bude uzavřená také Merhautova ulice kvůli pracím na mostě přes železniční trať. Již od konce června projede pouze MHD Štursovou ulicí v Žabovřeskách. Po celé prázdniny bude uzavřená také Renneská ulice směrem do centra od křižovatky s Polní po Poříčí.

Pouze na devět dnů se od 1. července uzavře také Kaštanová ulice od křížení s dálnicí D2 po Makro, což způsobí komplikace především obyvatelům Brněnských Ivanovic či Tuřan.