Komatsu potřebu bagr

Dopravní podnik pokračuje v přípravě rozvoje okolí metra Nádraží Holešovice

Praha (ČTK) - Pražský dopravní podnik (DPP) připravuje další smlouvy ohledně rozvoje okolí stanice metra Nádraží Holešovice spolu s firmami Karlín Group a CPI Property Group, se kterými k tomu v roce 2021 založil společný podnik. Na dotaz ČTK to dnes řekl ředitel DPP Petr Witowski, podle kterého by mohly být takzvané prováděcí smlouvy připraveny k podpisu na přelomu letošního a příštího roku. Následovat budou přípravy rozvoje okolí stanice, ke kterým vznikne studie.

"Akcionářské dohody máme podepsané už dlouho, teď se vlastně připravují ty konkrétní prováděcí smlouvy, jak by ta samotná spolupráce měla vypadat," uvedl ředitel. K úpravám pak podle něj bude muset vzniknout architektonická studie, plán zástavby bude muset být v souladu s územně-plánovací dokumentací a nějakou dobu zaberou povolovací řízení. "Můj skromný odhad je, že to bude ještě pár let trvat, než tady uvidíme nějaké viditelné změny," řekl.

Společný projekt počítá s opravou severního vestibulu stanice metra a výstavbou administrativních a bytových domů v okolí. DPP má u stanice pozemky, které jsou podle dřívějších vyjádření zástupců města a podniku bez dohody s vlastníky okolních parcel nezastavitelné. Výstavba bude navazovat na stavební projekt v sousední lokalitě Bubnů-Zátorů.

Společný podnik v minulosti čelil kritice a jeho příprava má být předmětem jednoho z auditů, které magistrát z pokynu zastupitelů připravuje kvůli korupční kauze Dozimetr. DPP dřívější kritiku odmítal, podle jeho zástupců je spolupráce se soukromými subjekty v zahraničí běžným a efektivním způsobem zhodnocení majetku a podmínky spolupráce jsou nastaveny pro město výhodně a transparentně.