Cime 2 kvartál 2024

Dopravní podnik Ostrava za téměř 250 milionů Kč zmodernizuje trolejbusový areál

Ostrava (ČTK) - Dopravní podnik Ostrava (DPO) za téměř 250 milionů korun bez DPH zmodernizuje trolejbusový areál v centru krajského města. Klíčovou budovu pro vzdělávání řidičů i dalších zaměstnanců přestaví na moderní vzdělávací centrum. ČTK to dnes sdělila mluvčí DPO Tereza Šnoblová.

Správní budova trolejbusového areálu a její okolí jsou nyní v nevyhovujícím stavu. "Trhliny nosných zdí budovy, zastaralé rozvody, defekty venkovní splaškové kanalizace, místy propadající se dlažba ohrožující provoz vozů. Od zprovoznění v roce 1956 bez rekonstrukce," popsala současný stav Šnoblová. DPO chce zrekonstruovat celou administrativní budovu včetně přístavby, vybudovat chodníky, komunikace a parkovací stání a v celém areálu opravit zpevněné plochy a rozvody inženýrských sítí.

Řidičům centrum nabídne například nové místo pro odpočinek, výpravnu nebo jídelnu. "Z porubské tramvajové vozovny bude do areálu přemístěn unikátní tramvajový simulátor. Ve vzdělávacím centru budou nově probíhat i náborová a přijímací řízení. Modernizované klimatizované učebny s audiovizuální technikou pak budou k dispozici i klientům autoškoly," uvedla mluvčí.

Generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys uvedl, že cílem je vytvořit moderní centralizované vzdělávací pracoviště. "Vzdělávacím centrem DPO projde ročně přes 4000 lidí. Naši zaměstnanci denně používají moderní vozidla a nejnovější technologie, včetně například antikolizních systémů nebo technologie průběžného dobíjení u elektrobusů. Chceme pro ně kvalitní zázemí, které je adekvátně připraví. Kvalitní vzdělávání se promítá do bezpečného provozu a celkové kvality služeb," uvedl Morys.

DPO zaměstnává okolo 2000 lidí, více než polovina z nich jsou řidiči. Loni podnik přepravil více než 90,14 milionu lidí, o 14,25 procenta více než v roce 2021.