husqvarna

Dopravní omezení zkomplikuje dopravu po D1 u Brna u napojení D2

Brno 3. září (ČTK) - Dopravu po dálnici D1 v okolí Brna od víkendu na více než dva týdny zkomplikuje dopravní omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude v úseku mezi exity 194 Brno-centrum a 196 Brno-Jih opravovat poškozený povrch dálnice ve směru na Prahu, informovalo v tiskové zprávě. V obou směrech bude dálnice zúžena a jezdit se bude dvěma pruhy. Jde o jeden z nejvytíženějších úseků dálnice u Brna, kde se tvoří zácpy i bez dopravního omezení, proto by měli řidiči v těchto místech počítat s dopravními komplikacemi a zdržením.

Stav silnice je podle ŘSD havarijní. "Kryt vozovky je značně poškozen trhlinami, vyjetými kolejemi a výtluky. Vše má na svědomí těžká nákladní doprava. Nejdříve si vezmeme do parády jízdní pás ve směru na Prahu, následně pak průběžný jízdní pruh v kolektoru mimoúrovňové křižovatky Brno-Jih," uvedla mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková. Práce začnou ze soboty na neděli a potrvají do 20. září.

V bezprostředním okolí Brna nyní na dálnicích D1 ani D2 jiná omezení nejsou, pokračují ale práce mezi exity 178 a 168 na D1, které mají skončit na začátku října.