Cime 2 kvartál 2024

Dopravní omezení na silnici I/49 ve Zlíně-Přílukách potrvá do konce května

Zlín (ČTK) - Dopravní omezení na silnici I/49 ve Zlíně-Přílukách potrvá do konce května. Průjezdná bude opět i ulice Pančava, uvedli na webu zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Kvůli stavebním pracím se na silnici tvoří v ranní a odpolední dopravní špičce dlouhé kolony. V rámci rozšíření silnice I/49 podle ŘSD ještě zbývá dodělat autobusový záliv a pokládku asfaltových vrstev.

Práce souvisejí se silničním napojením do zlínské průmyslové zóny Příluky, které řidičům slouží od konci loňského roku. Z hlavního tahu ze Zlína na Vizovice odbočuje nový most, který vede nad řekou Dřevnicí a železniční tratí. Součástí stavby je i okružní křižovatka, záchytné parkoviště nebo oprava navazujících komunikací.

Náklady bez DPH činí podle údajů, které ŘSD zveřejnilo, téměř 27,7 milionu korun. Silnice I/49 vede z Otrokovic na Zlínsku přes Zlín, Vizovice a Horní Lideč na Vsetínsku na Slovensko, kde se napojuje na tamní dálnici D1.

Stavbaři po zimní pauze pokračují také v opravě mostu přes řeku Rusavu na silnici I/55 v Hulíně na Kroměřížsku. Demontovali plynovod a nyní pokračují v bouracích pracích na mostním svršku. "Provoz je veden obousměrně ve zúžených jízdních pruzích. Dokončení prací plánujeme nejpozději v červenci," uvedli zástupci ŘSD.

Cena za opravu mostu bez DPH je necelých šest milionů korun. Silnice I/55 propojuje Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský kraj. Začíná u Olomouce, od Břeclavi směřuje do Rakouska.