Komatsu potřebuju Bagr

Dopravní omezení bude o dvou víkendech v Liberci i na ulici Dr. Milady Horákové

Liberec 30. března (ČTK) - V Liberci budou silničáři provizorně opravovat i objízdnou trasu stanovenou pro rekonstrukci dvou mostů na průtahu I/35. S omezením při průjezdu ulicí Dr. Milady Horákové se budou muset řidiči vyrovnat tento a příští víkend. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.

"Než uzavřít ulici úplně, tak jsme rozdělili opravy na dva víkendy, aby byla silnice průjezdná," řekla Kodymová.

V ulici Dr. Milady Horákové nechá město ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic opravit poškozený úsek vozovky mezi Poštovním náměstím a křižovatkou s Mosteckou ulicí. "O víkendu 2. a 3. dubna proběhne oprava jednoho jízdního pruhu. Následující sobotu 9. dubna pak položíme nový asfalt v opačném směru," dodala mluvčí radnice. Jde o provizorní opravu tohoto úseku, kompletní je podle Kodymové v plánu až po dokončení rekonstrukce průtahu a otevření nyní uzavřeného nájezdu od Jablonce nad Nisou.

Průtah Libercem se dvěma pruhy v každém směru je nejzatíženějším silničním úsekem v Libereckém kraji a denně po něm podle posledního sčítání projede více než 51.000 automobilů. Rekonstrukce dvou mostů za 377 milionů korun by měla trvat do října příštího roku. Provoz zhruba na 1,5 kilometru dlouhém úseku je od poloviny března svedený na polovinu silnice. Auta jezdí ve dvou zúžených provizorních pruzích směrem na Turnov a jedním pruhem ve směru na Děčín. Kvůli stavbě nemohou řidiči ze směru od Turnova odbočit na I/14 na Jablonec a není možné ani najet ze silnice I/14 od Jablonce na průtah směrem na Děčín. Uzavřený je i sjezd z I/14 k liberecké Home Credit Areně.