Komatsu potřebu bagr

Doprava na Mendlově náměstí v Brně bude od 1. listopadu výrazně omezená

Brno 26. října (ČTK) - Velké omezení dopravy nastane od 1. listopadu na brněnském Mendlově náměstí kvůli rekonstrukci kanalizace a vodovodů. V první etapě se bude kopat před klášterem a pivovarem. Z Úvozu tak nebude možné zabočit na náměstí podél klášterní zdi. Uzavře se také Výstavní ulice u ústí do náměstí, proto bude obousměrná. A vůbec nebude možné jezdit po Křížové ulici od Václavské na Mendlovo náměstí. I kvůli tomu se otočí směr projíždění v Zahradnické ulici, uvedla na webu www.kopemezabrno.cz mluvčí magistrátu Anna Dudková.

Na provoz MHD budou mít omezení zatím menší dopad, ale s dalšími omezeními a změnami se počítá od poloviny listopadu. Komplikace se nevyhnou ani chodcům, kteří budou muset některá místa obcházet.

V MHD se zatím změny dotknou denních linek 82 a 84, které zastávku Mendlovo náměstí zcela vynechají. Druhá z linek, vytížená okružní linka, bude pokračovat po Poříčí dále k výstavišti. Bude už moct jet po Křížkovského ulici, jejíž rekonstrukce skončí v neděli. Omezení se dotkne i noční linky N98, která Mendlovo náměstí taktéž vynechá. Přesné změny tras ještě dopravní podnik zveřejní, opatření mají trvat do poloviny prosince.

Rekonstrukce na Mendlově náměstí je plánovaná na osm etap.