husqvarna

Doosan uvádí na trh nové 8tunové mini rypadlo DX85R-7

Doosan (nově DEVELON) uvedl na trh nové 8tunové mini rypadlo DX85R-7, nejnovější přírůstek do své řady mini rypadel nové generace splňujících požadavky Stage V. Rypadlo DX85R-7 se sníženým přesahem zadní části (RTS) je navrženo tak, aby poskytovalo maximální výkon, optimální stabilitu, větší všestrannost, vyšší komfort obsluhy, ovladatelnost, odolnost, snadnou údržbu a opravitelnost.

Model DX85R-7 využívá nově vylepšenou plošinu horní nástavby, která zajišťuje zvýšenou odolnost a robustnost, a odlišné uspořádání válce otáčení výložníku umožňující větší úhel otáčení výložníku 60o. Díky kombinaci provedení RTS a úhlu otáčení výložníku je model DX85R-7 ideální pro práci ve stísněných prostorech na projektech v oblasti stavebnictví, terénních úprav, inženýrských sítí, pronájmu, zemědělství, recyklace, zpracování odpadu a v mnoha dalších oblastech. Rypná síla lžíce modelu DX85R-7 je 6,7 tuny a je kombinována s trakční silou 6,6 tuny, přičemž rychlosti pojezdu jsou proměnlivé - 2,9 km/h v nízkém rozsahu a 4,8 km/h ve vysokém rozsahu.

Model DX85R-7 je poháněn dieselovým motorem Doosan D24 splňujícím požadavky Stage V a poskytujícím výkon 48,5 kW (65 k) při 2100 ot./min. Ve výsledku rypadlo DX85R-7 nabízí vynikající palivovou účinnost, která patří mezi nejlepší ve své třídě. Spojuje v sobě také výjimečný výkon a vysoký točivý moment při nízkých otáčkách, o více než 9 % větší než u předchozího modelu DX85R-3. Kombinace metod následného zpracování v podobě dieselového oxidačního katalyzátoru a filtru pevných částic zajišťuje shodu s předpisy Stage V. DPF umožňuje o 25 % delší interval čištění po 5000 hodinách ve srovnání s modelem
DX85R-3.

Nová vysoce komfortní kabina

S výškou k horní části kabiny přes 2,6 m a šířkou 2,25 m je nová kabina modelu DX85R-7 obzvláště prostorná a pohodlná, což poskytuje obsluze vynikající komfort a ovladatelnost. Kabina má celoprosklené vstupní dveře pro zajištění maximálního výhledu obsluhy na tuto stranu stroje zevnitř kabiny. Čtyři standardní pracovní světla LED s vysokou svítivostí na kabině dále zlepšují viditelnost.

Mezi klíčové prvky nové kabiny patří:

 • Vylepšený systém vytápění a klimatizace (HVAC)
 • Klávesnice ovládacího panelu klimatizace
 • 8palcový dotykový displej
 • Stěrač Panto s větší stírací plochou
 • Zvuk DAB
 • Schránka na sluneční brýle
 • Vzduchově odpružené sedadlo s vyhříváním
 • Joystick s rolovacím kolečkem
 • Ovládání pomocného průtoku v kabině
 • USB nabíječka a 12V zásuvka
 • Sklopné pedály

Bezpečnost obsluhy v kabině je zajištěna konstrukcí na ochranu proti padajícím předmětům a je dále optimalizována díky zadní kameře (ve standardní výbavě) a volitelnému systému pro sledování okolí v rozsahu 360° (AVM), který nabízí výběr z pěti zobrazení na displeji (Ptačí perspektiva, Zadní, Ptačí perspektiva + vpravo, Zadní + roh a 3D).

Vylepšený systém HVAC je nejlepší na trhu, má více trysek pro přímé ohřívání a chlazení vzduchu, včetně trysek předního a zadního sloupku, které společně pomáhají zlepšit výkon systému. Rovněž se používají větší trysky pro zajištění přímého a dostatečného proudění vzduchu pro obsluhu a je možné i ruční nastavení otevírání/zavírání trysek.

Systém HVAC a zvuk DAB lze ovládat prostřednictvím 8palcové dotykové obrazovky a obraz
ze zadní kamery je možné zobrazit na obrazovce. Monitor také zobrazuje nastavení průtoku, který lze regulovat v 10 krocích pomocí joysticku s rolovacím kolečkem díky nově použitému ventilu EPPR (Elektrohydraulické proporcionální snižování tlaku) pro rotační a 2cestné funkce.

Nový hlavní regulační ventil

Na modelu DX85R-7 je použit hlavní regulační ventil (MCV) nové řady, který má ve srovnání s modelem DX85R-3 lepší výkon díky snížení vnitřní tlakové ztráty. Nový MCV snižuje plýtvání energií a tlakové ztráty o více než 40 %, čímž výrazně snižuje provozní náklady. Centrální umístění MCV také zlepšuje jeho udržovatelnost a pomáhá optimalizovat pracovní výhled z kabiny. 

Vylepšený pracovní rozsah je důsledkem nové polohy patky výložníku, která byla posunuta o 100 mm dopředu a o 50 mm nahoru. Model DX85R-7 také poskytuje lepší zvedací sílu a stabilitu díky řadě konstrukčních změn, včetně zvětšení délky pásového podvozku o 127 mm (2952 mm), přepracovaného podvozku s nižším nájezdovým úhlem, rozšířeného poloměru otáčení zadní části a dvojité příruby a válce s dvojitým profilem pro gumové i ocelové desky pásu. Vylepšení dozeru u modelu DX85R-7 přinesla navýšení výšky zdvihu / hloubky hloubení a úhlu zdvihu. Nově navržené lité protizávaží o hmotnosti 1,45 tuny také zajišťuje vynikající rovnováhu stroje a stabilitu při práci.

Model DX85R-7 umožňuje plný přístup při provádění údržby z úrovně země prostřednictvím 3dílného (středového/levého/pravého) krytu zadní kapoty, který usnadňuje přístup a zjednodušuje údržbu. Pro zabránění průniku nečistot byl použit pečlivě navržený síťový kryt. Vysoce účinný předřazený čistič a dvoustupňové filtry čističe vzduchu se snadno udržují a demontují díky využití klipů. 

Telematika DoosanCONNECT

Na modelu mini rypadla DX85R-7 je standardně nainstalován nejnovější systém DoosanCONNECT, který poskytuje systém správy telematiky pro rypadlo díky shromažďování dat ze snímačů na stroji.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan / DEVELON navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Stručné specifikace – rypadlo Doosan DX85R-7 (mono výložník a rameno 1,7 m)

• Lžíce:                                                                                    0,28 m3

• Provozní hmotnost:                                                              9528 kg

• Hloubka hloubení:                                                                4110 mm

• Dosah hloubení:                                                                   7015 mm

• Výška vyklápění:                                                                  4705 mm

• Rypná síla na lžíci (ISO):                                                     6,70 t

• Rypná síla na ramenu (ISO):                                               4,46 t

• Úhel otáčení výložníku:                                                       60°doprava a doleva

• Poloměr otáčení zadní části:                                               1465 mm

• Šířka desky pásu:                                                                450 mm

• Rychlost pojezdu:                                  nízký rozsah – 2,9 km/h, vysoký rozsah – 4,8 km/h 

• Pomocný hydraulický průtok:                                              149 l/min

• Trakční síla:                                                                        6,6 t

• Motor:                                                   Doosan D24, Stage V, 48,5 kW při 2100 ot./min

• Celkové rozměry:                              V 2657 mm, Š 2250 mm, D v přepravní poloze 6640 mm