Komatsu potřebuju Bagr

Do tendru na stavbu dálnice D6 na Rakovnicku se přihlásilo sedm společností

Krupá (Rakovnicko) 14. dubna (ČTK) - Do tendru na stavbu dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku se přihlásilo sedm společností, zhotovitele vybere komise podle ceny i dalších kritérií. Stavba by měla začít ještě v létě, stavební povolení už je vydané. Hodnota zakázky je bezmála dvě miliardy korun bez DPH, nejnižší nabídka je přibližně o pětinu nižší, uvedl v dnešní tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Pro samotnou stavbu jsou dokončené výkupy pozemků a v budoucí trase dálnice pokračuje archeologický výzkum, při něm archeologové nalezli stovky artefaktů. "Nyní bude výběrová komise hodnotit všechny došlé nabídky z hlediska naplnění požadavků stanovených zadávací dokumentací," uvedl Buček.

Více než šestikilometrový úsek D6 u Krupé by měl řidičům začít sloužit v roce 2023. Loni v listopadu ŘSD zprovoznilo dva dostavěné úseky D6 na Rakovnicku, a to obchvat Řevničova a úsek Nové Strašecí - Řevničov. Ve středních Čechách nyní zbývá dostavět tři části D6, kromě úseku u Krupé ještě části u Hořesedel a Hořoviček.