Komatsu potřebu bagr

Do prázdninových oprav moravskoslezských škol směřuje 605 milionů korun

Ostrava 3. srpna (ČTK) - Během letošních prázdninových rekonstrukcí moravskoslezských krajský škol a školských zařízení bude investováno 605 milionů korun. Budovy škol dostanou nové fasády, úprav se dočkají i sociální zařízení nebo tělocvičny. Součástí oprav jsou například i úpravy kotelen, kuchyní nebo střech. Celkem kraj naplánoval 44 investičních akcí. Novinářům to dnes sdělila mluvčí kraje Nikola Birklenová.

"Letní prázdniny jsou ideálním obdobím pro opravy škol, učňovských dílen nebo základních uměleckých škol. Mezi projekty jsou také dva v dětských domovech zřizovaných Moravskoslezským krajem. Ostravský dětský domov Na Vizině se dočká rekonstrukce střechy tělocvičny za více než šest milionů korun, v Melči je v plánu výměna břidlicové krytiny a oprava krovu za zhruba 14,5 milionu. Celkově se jedná o 44 akcí v celkové hodnotě 770 milionů korun, v letošním roce bude proinvestováno 605 milionů,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania (ANO). Na opravy směřují peníze ze státních i evropských dotací, ale také z krajského rozpočtu.

Podle mluvčí se školy opravují napříč krajem, v řadě zařízení se opravy zaměřují na modernizaci školních tělocvičen. "Nové sportoviště se připravuje na bruntálské průmyslovce, kdy součástí projektu za 56 milionů je i demolice starých budov. Modernizovanou tělocvičnu bude mít Střední škola průmyslová v Krnově, novou podlahu bude mít tělocvična karvinského gymnázia, novou střechu tělocvičny dostanou průmyslovka v Havířově nebo ostravská Střední škola stavební a dřevozpracující,“ upřesnil náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny