Cime 2 kvartál 2024

Do oprav škol Královéhradeckého kraje letos dá hejtmanství 290 milionů korun

Hradec Králové (ČTK) - Královéhradecký kraj letos dá do oprav škol, které zřizuje, 290 milionů korun. Během letních prázdnin se uskuteční opravy za 34 milionů korun z celkové částky. ČTK o tom dnes informovali zástupci hejtmanství. Větší plánované opravy krajských škol pro letošní rok již začaly.

"Přes léto plánujeme ve školách stavební úpravy tak, aby řemeslné práce se začátkem nového školního roku skončily a nezasáhly do výuky," uvedl náměstek hejtmana pro školství Arnošt Štěpánek (Piráti).

Mezi stěžejní prázdninové akce dohromady za 34,3 milionu korun patří rekonstrukce kuchyně ve Střední škole řemeslné a Základní škole v Hořicích za 13,2 milionu korun, stavební úpravy ve třech středních školách v Hradci Králové celkem za 9,4 milionu korun, průmyslové škole v Jičíně za 7,5 milionu korun a královéhradeckém Domově mládeže Vocelova za 2,3 milionu korun.

"Vedle těch prázdninových pokračují ve školách i další rozsáhlé investiční akce, za které kraj v roce 2023 plánuje z vlastních peněz vynaložit více než 255 milionů korun," uvedla Martina Svatoňová z tiskového oddělení kraje. Školy mohou na drobné opravy využít i vlastní provozní prostředky nebo svůj fond investic.

Z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje se hradí již zahájené větší investiční akce, mezi které patří například rekonstrukce a modernizace laboratoří fyziky, chemie a biologie za 12,2 milionu korun na Gymnáziu, Střední odborné škole a Vyšší odborná škole Nový Bydžov, stavba nového Centra vzdělávání Volanovská Trutnov za 20,5 milionu korun či stabilizace skalního svahu na pozemku Voletiny trutnovské České lesnické akademie za 16,5 milionu korun, dále stavební úpravy v rychnovské průmyslové škole za 4,9 milionu. Na podzim například kraj také plánuje opravit objekt Dětského domova Sedloňov za 25 milionů korun.