husqvarna

Do oprav nemovitostí v Litvínově má CPI připraveno pro letošek 94 milionů korun

Litvínov (Mostecko) 18. dubna (ČTK) - Do oprav nemovitostí v Litvínově investovala společnost CPI Byty loni téměř 68 milionů korun. Letos má na rekonstrukce připraveno 93,5 milionu korun. Ve městě vlastní firma přes 2000 bytů, ve vyloučené lokalitě Janov už jen jeden panelák. ČTK to řekl mluvčí společnosti Jakub Velen. Městu prodala firma čtyři bytové domy.

Společnost CPI Byty vlastní v Litvínově 2080 bytů a v Janově 138. Byty tam koupila v roce 2010. "V Litvínově máme 68 popisných čísel v panelových domech, v Mostě a Janově pak vždy po jednom panelovém domě," uvedl Velen. Firma prodala městu čtyři zdevastované paneláky. První dala radnice zbourat v roce 2020. "Teď čekáme, jak dopadne naše žádost o státní dotaci, abychom mohli vypsat výběrové řízení na demolice dalších dvou paneláků," řekla ČTK mluvčí radnice Jitka Pavlíková.

CPI Byty má v Litvínově v plánu opravit společné prostory několik bytových domů. "Plánujeme také zateplit tři domy, čímž zvedneme nejen kvalitu bydlení, ale také našim nájemníkům ušetříme až 40 procent z nákladů na vytápění," uvedl ředitel společnosti Petr Mácha. Opravovat se budou hlavně společné prostory, někde budou mít nájemníci nové poštovní schránky, jinde zábradlí, výtahy a také okna. "Aktuálně je neobsazených přibližně 100 bytů, z toho je však 60 ve fázi rekonstrukce," uvedl Velen. "Nabízíme možnost pronájmu bytů i uprchlíkům z Ukrajiny, ale jednalo se zatím o jednotky případů. Tradičně šlo o příbuzné či rodinné příslušníky Ukrajinců, kteří v ČR pobývali již dávno před válkou," dodal.