husqvarna

Dnes začínají úpravy podskalské náplavky v Praze

Praha 16. dubna (ČTK) - Dnes začínají úpravy náplavky na Rašínově nábřeží v Podskalí v Praze. Radnice kvůli nim uzavře tři provozovny na náplavce i část prostoru před nimi, celkově náplavka zůstane otevřena. Práce potrvají do konce listopadu. Postup města se nelíbí zástupcům Bajkazylu, který na náplavce provozuje bar, servis a půjčovnu kol. Letní opravy podle nich umrtví život na náplavce.

Úpravy se budou týkat například kobek v nábřežní zdi, které dříve sloužily jako technická zázemí či sklady. Nyní tam mají být toalety a výstavní prostory. Pracovat se bude také na inženýrských sítích a má být doplněn mobiliář, tedy lavice a odpadkové koše.

"Omezení se týká pouze tří provozů v kobkách a jednoho menšího prostoru před nimi. Nedojde tedy k uzavření náplavek, jak se někteří provozovatelé snaží prezentovat," uvedl mluvčí radnice Vít Hofman.

Praha plánuje postupnou rekonstrukci všech náplavek, v únoru začaly opravy náplavky na Hořejším nábřeží. Do roku 2020 chce město podle informací na svém webu do úprav náplavek investovat zhruba 225 milionů korun.

Náplavky se v sezoně proměňují v místo společenského setkávání a navštíví je tisíce lidí. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklostezka A2. Ve správě má náplavky městská firma Trade Centre Praha.