Cime 2 kvartál 2024

Developerská firma Prologis koupí Duke Realty za 26 miliard USD

New York 13. června (ČTK) - Developerská společnost Prologis Inc., která se zaměřuje na sklady, koupí konkurenční společnost Duke Realty Corp. za téměř 26 miliard USD (617 miliard Kč). Transakce se uskuteční formou výměny akcií a zahrnuje také dluh. Oznámily to firmy v dnešním prohlášení. Prologis působí i v Česku.

Transakce přichází v době, kdy Prologis zažívá růst poptávky po skladech, ve kterých by mohly firmy v době problémů v dodavatelském řetězci nechat své hotové výrobky. Firma Prologis dodala, že akvizicí rozšíří své portfolio o nemovitosti v některých důležitých oblastech USA.

Akcionáři Duke Realty získají za jednu svoji akcii 0,475 akcie firmy Prologis, což podle agentury Reuters odpovídá ceně 55,68 USD za akcii. Duke Realty již v květnu odmítla nabídku od Prologis, která jí tehdy nabízela 0,466 akcie. Transakci již schválily správní rady obou společností. Dokončena by měla být ve čtvrtém čtvrtletí, schválit ji musí ještě akcionáři.

Prologis působí i v České republice. Podle svých internetových stránek zde vlastní 65 budov v průmyslových parcích v okolí Prahy, Brna a Plzně.