Komatsu potřebuju Bagr

Developer získal stavební povolení pro rozšíření Galerie Šantovka v Olomouci

Olomouc 11. února (ČTK) - Společnost Office Park Šantovka získala stavební povolení pro chystané rozšíření nákupního centra Galerie Šantovka v sousedství historického centra Olomouce. V přístavbě má být několik desítek obchodů, restaurace, kavárny, provozovny rychlého občerstvení i zázemí pro kulturní a společenské akce. Součástí projektu je také parkoviště. ČTK dnes informaci získala ze stavebního povolení, které bylo zveřejněno na úřední desce magistrátu.

Podle podmínek stavebního povolení musí být stavba nové části nákupního centra Galerie Šantovka dokončena do závěru března 2025. Přístavba na levém břehu Mlýnského potoka bude mít jedno podzemní a čtyři nadzemní podlaží. Nynější nákupní centrum má být s novou části propojeno na úrovni druhého nadzemního podlaží pomocí přemostění přes tramvajovou trať a Mlýnský potok. Projekt připravila společnost Office Park Šantovka podnikatele Richarda Morávka.

Obchodní komplex Galerie Šantovka byl otevřen v roce 2013 nedaleko historického centra Olomouce a se svými 200 obchodními jednotkami patří mezi deset největších nákupních center v zemi. Galerie Šantovka byla postavena na místě zkrachovalého podniku Milo. Nákupní centrum má nyní prodejní plochu 46.000 metrů čtverečních.

Galerie Šantovka je součástí developerského projektu nové městské čtvrti, ve které je kromě obchodního centra a bytových domů plánována i stavba výškové budovy Šantovka Tower.