Komatsu potřebu bagr

Developer UDI Group dokončil logistický areál u D1 na Benešovsku na miliardu Kč

Ostředek (Benešovsko) (ČTK) - Developerská skupina UDI Group dokončila logistický areál Sázava Logistics Park u dálnice D1 poblíž Ostředku na Benešovsku. Výstavba vyšla na miliardu korun, v areálu získalo práci zhruba 300 lidí. Všechny čtyři skladové haly o celkové ploše 50.000 metrů čtverečních jsou již kompletně pronajaté, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Největší halu využívá Nagel Group, který v ní skladuje potraviny pro český maloobchod, centrální sklad tam má také Marimex a sklad pro celé Čechy spedice Emons. Svou třídírnu zásilek pro ČR a Slovensko do areálu umístila logistická společnost WEDO.

Zajímavostí je podle firmy využití dešťové vody, která by jinak bez užitku odtekla do kanalizace nebo byla použita na zalévání zeleně. Úpravna za 20 milionů korun ji vyčistí na kvalitu pitné vody a zásobují se s ní tří čtvrtiny areálu. "Ročně tak uspoříme 8700 metrů krychlových pitné vody. Zbytek areálu je zásobován vodou z vrtů přímo na pozemku. Z hlediska hospodaření s vodou je tak areál v podstatě ostrovním řešením," uvedla ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková.

Skupina staví další podobný areál u dálnice D5 poblíž Přehýšova, do projektu investuje tři miliardy korun. Vznikne tam 130.000 metrů čtverečních ve třech halách. "Stavbu dvou ze tří hal jsme zahájili takzvaně spekulativně, tedy aniž bychom měli podepsanou smlouvu s konkrétním nájemcem. Firmy jsou v současné ekonomické situaci opatrné. Zájem je však velký, a tak věříme, že haly brzy pronajmeme," dodala Fialková. První hala areálu Logistické centrum Přehýšov bude plně dokončena ještě letos.

UDI Group je mezinárodní developer původem z ČR, který se zaměřuje na rezidenční, kancelářské i průmyslové projekty v zemích střední Evropy a Latinské Ameriky. Aktuálně připravuje 21 projektů, jejichž tržby v následujících pěti letech dosáhnou zhruba 54 miliard korun.