husqvarna

Developer Trikaya chystá výstavbu pro 1000 lidí na sídlišti Písečná v Blansku

Blansko 4. prosince (ČTK) - Developerská společnost Trikaya chystá výstavbu devíti bytových domů a mateřské školy v Blansku na sídlišti Písečná. Se stavbou by chtěla začít v roce 2024, předpokládaný termín dokončení je v roce 2030, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Smlouvu o výstavbě podepsala společnost na začátku loňského roku s Blanskem, které poptávalo developera, jenž by stavěl podle požadavků města. V budoucnu by zde mělo najít domov až 1000 lidí, což je na okresní město zhruba s 20.000 obyvateli poměrně velký přírůstek.

Současné sídliště Písečná se rozroste východním směrem k lesu o 3,5 hektaru. Domy budou mít šest až sedm pater, bytů různých velikostí a dispozic má být zhruba 430. Školka bude sloužit 50 dětem a v patře budou dva byty pro handicapované, developer ji bezplatně převede na město. Má postavit také další dva objekty občanské vybavenosti, měla by to být lékárna a občerstvení.

V suterénech domů má být zhruba 500 parkovacích míst, dalších 140 jich bude v okolí domů. Součástí projektu jsou například i přírodní prvky jako bylinkové zahrady či rekreační prostory. Na konci trasy vedoucí z chráněného území Čertovka má být menší přírodní amfiteátr.

Blansko je jedním z míst, kam se stěhují i lidé z Brna, protože je z něj dobré dopravní spojení do krajského města a byty zde nejsou tak drahé jako v něm. Zároveň se tím Blansko snaží zabránit odlivu obyvatel do okolních vesnic.