Cime 2 kvartál 2024

Developer PSN postaví během pěti let 3000 bytů za více než 11 mld. Kč

Praha 23. února (ČTK) - Developer PSN postaví během pěti let 3000 bytů v 25 projektech za více než 11 miliard korun. Dalších deset miliard má developer na nové akvizice. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy PSN, kterou má ČTK k dispozici.

Mezi projekty developera patří mimo jiné budova Vanguard v pražských Modřanech. Objekt vzniká přestavbou bývalé továrny Microna, kde se vyvíjela a vyráběla letecká technika a přístroje. Vznikne zde 150 loftů ve 14 patrech.

"K právě spuštěným projektům se řadí Rezidence U Sv. Štěpána - rekonstrukce souboru tří měšťanských domů v centru Prahy, jimž chceme citlivou renovací vrátit historické kouzlo zdejšího genia loci, nebo rekonstrukce secesního činžovního domu v Praze na Letné se 40 byty," uvedl ředitel rezidenčních projektů PSN Marek Padevět.

Loni developer prodal 294 bytů v celkové hodnotě 1,5 miliardy korun. Společnost také uzavřela smlouvy na 800 nových nebo prodloužených pronájmů v objemu zhruba 70 milionů korun.

Kromě koupě pozemku za 870 milionů korun v Praze ve Vinohradské ulici, kde bývala budova Transgasu, chystá PSN přestavbu továrny Koh-i-noor ve Vršovicích, kde vznikne na 550 bytů.

Podle vyjádření ředitele pro komerční výstavbu Penta Real Estate Pavla Streblova bude na místě Transgasu z větší míry bytový projekt. "Jednoznačně chceme zachovat charakter lokality. Vinohrady jsou převážně rezidenční oblastí, proto chceme společně s PSN připravit projekt, který bude primárně rezidenční s pouze menší částí projektu věnovanou kancelářím a obchodním jednotkám v přízemí," uvedl dříve Streblov.

"Dále se jedná kupříkladu o nové bytové domy v pražských ulicích Litevská, Drahobejlova a Přívozní či o rodinné domy Miškovice, kde připravujeme výstavbu 55 rodinných domů a 45 bytů," uvedl ředitel developmentu a projektového managementu PSN Štěpán Smrčka.

"Intenzivně také pracujeme na přípravě rekonstrukce bývalé Městské telefonní ústředny v ulici Fibichova s cca 120 byty nebo rekonstrukce tří činžovních domů v Seifertově ulici, které budou určené pro nájemní bydlení," doplnil Smrčka.

Společnost PSN byla od roku 1991 známá jako Pražská správa nemovitostí. Nový název firma používá od roku 2019. Dnes se PSN kromě rekonstrukcí činžovních domů a pronájmů bytů a kanceláří věnuje výstavbě rezidenčních a polyfunkčních projektů. Komě Prahy má své projekty v Pardubicích, Hradci Králové a Brně.