Komatsu potřebu bagr

Developer postaví v Kladně ekologické bydlení, zadrží vodu a využije i soláry

Kladno 22. března (ČTK) - Fond ze skupiny SFG holding postaví v centru Kladna ekologické bydlení, které zadrží dešťovou vodu a využije solární panely. Stavba začne v polovině dubna, uvedl na dotaz ČTK šéf SFG holdingu Michal Dědek. Holding se věnuje poradenství, financování, realitním službám, investicím a podobně. V centru Kladna i dalších částech pokračují i další projekty.

V kladenské ulici Dr. Vrbenského vznikne 15 bytů a dva prostory pro komerční využití. "Celý projekt by měl být dokončen za 18 měsíců," řekl Dědek. Půjde o energeticky úspornou stavbu, což mají zajistit použité moderní stavební materiály. Nebudou chybět retenční nádrže na dešťovou vodu a ekologický charakter doplní solární panely od maďarské firmy Platio.

Mezi další projekty holdingu patří například obnova bytového domu Gotthard Yard v pražském Bubenči, přestavba apartmánového domu ROH v šumavské Benešově Hoře, rekonstrukce činžovního domu Nemesis v Kralupech nad Vltavou či projekt startovacích bytů Plzeňská na pražském Smíchově.

Developerských projektů je v Kladně rozpracovaných více. V Zádušní ulici u zámecké zahrady byla zbourána bývalá sýpka, kterou nahradí nová čtyřpodlažní budova. Má zachovat historický ráz, bude v ní 19 bytů. Bytový komplex by měl nahradit také nedávno zbouranou ubytovnu v kladenské Americké ulici v části Kročehlavy.

Realitní skupina Getberg v lednu uvedla, že v kladenské části Dubí postaví domy s 230 byty. Chce také vybudovat školku, park a komerční prostory. Výše investice je více než jedna miliarda korun. Stavba má začít v květnu, hotovo má být v roce 2024,

Skupina EBM minulý rok informovala, že u kladenského hlavního vlakového nádraží postaví novou čtvrť, kde vznikne 400 bytů. Stavba bude rozdělená do etap, první byty mají být dokončeny přibližně za tři roky a hotovo by mělo být v roce 2028. Hodnota investice je 1,8 miliardy korun, prodejní hodnota přesáhne dvě miliardy korun.