Komatsu potřebu bagr

Developer plánuje v jihočeském Boršově haly za 3,5 miliardy Kč

Boršov nad Vltavou (Českobudějovicko) 2. července (ČTK) - Firma Garbe Industrial Real Estate postaví v Boršově nad Vltavou na pozemku velkém 491.693 metrů čtverečních několik hal pro české a zahraniční investory. Investuje přes 3,5 miliardy Kč. Developerská firma pronajme haly menším i větším společnostem, cílí hlavně na Německo. ČTK to dnes za firmu řekla Gabriela Dvořáková.

Garbe, zaměřená na průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí, chce v Boršově začít stavět už příští rok. První halu by ráda dokončila v roce 2023. "Cílem je přilákat hlavně firmy z Německa, Švýcarska, Itálie," řekla Dvořáková. Firma už má územní rozhodnutí. V kraji vidí firma potenciál. Až bude hotová dálnice D3, budou podle ní jižní Čechy ideálním výchozím bodem pro spojení s trhy v Rakousku, Německu, Itálii i východní Francii.

Jde zatím o největší projekt společnosti. "Vnímáme, že v Praze i Jihomoravském kraji je rekordní obsazenost průmyslových prostor a zásadní nedostatek pozemků. Plzeňský kraj se naopak potýká s výzvami, jako je nedostatek pracovní síly či vysoké nájmy. Díky nově dokončené dálnici D3 nabídne jihočeský region rychlé spojení s evropskými trhy, a to hlavně s Rakouskem a bavorskou částí Německa. Chceme přispět k rozvoji regionu a zároveň našim zákazníkům, logistickým a výrobním firmám, nabídnout nové možnosti k rozvoji jejich podnikání," řekl Martin Polák, který má v Garbe na starosti střední a východní Evropu.

Garbe Industrial Real Estate se sídlem v Hamburku poskytuje služby pro dopravní, logistický a výrobní průmysl. Vyvíjí, nakupuje, prodává, financuje a stará se o komerční nemovitosti v Evropě. Spravuje pronajímatelné prostory s rozlohou kolem čtyř milionů metrů čtverečních v hodnotě sedmi miliard eur (asi 179 miliard Kč).