Mercedes

Developer P3 už může stavět v Myslince u Plzně průmyslový park za miliardu

Myslinka (Plzeňsko ) 17. června (ČTK) - Český developer a správce průmyslových nemovitostí P3 dostal stavební povolení na průmyslový park u Plzně za více než miliardu korun. Do začátku roku 2023 postaví první haly pro nájemce z oboru logistiku a lehké výroby. Celkem tam plánuje vybudovat pět hal s celkovou plochou 65.000 metrů čtverečních. Zóna s názvem P3 Plzeň Myslinka je napojená na dálnici D5 z Prahy do Německa, je poblíž železničního kontejnerového terminálu a její výhodou je také blízkost průmyslové Plzně, řekl ČTK šéf rozvoje P3 pro ČR Aleš Zacha. Podle něj je poptávka po průmyslových prostorách rekordní už od pandemie koronaviru.

"Plzeňsko patří na trhu průmyslových nemovitostí k nejžádanějším. Má silné zastoupení výrobních firem a je blízko Německa," řekl mediální zástupce developera Ondřej Činčura. Nový park bude využívat blízkosti jen několik kilometrů vzdálené industriální zóny v Nýřanech, kde se v parku P3 Plzeň usídlily hlavně výrobní firmy s orientací na automobilový průmysl.

Developer plánuje postavit v Myslince pět hal s pronajímatelnou plochou od 3500 do 30.000 metrů čtverečních. V první etapě teď vzniknou dvě haly o rozloze 7000 a 9600 metrů čtverečních. P3 Plzeň Myslinka naváže na menší zónu v obci, kde vlastní své haly firmy Elkamet a Rina. Rina Europe je významný evropský producent mraženého pečiva a německý Elkamet vyrábí profily z polymerů pro auta, osvětlení a nádrže.

P3 disponuje celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,4 milionu metrů čtverečních a v klíčových logistických lokalitách má podle Činčury připraveno pro okamžitou výstavbu 1,6 milionu metrů čtverečních pozemků. Působí v 11 zemích, v Evropě staví a investuje už více než 20 let. Stojí za ním singapurský majetkový fond GIC. P3 zaměstnává přes 200 lidí v 11 pobočkách v evropských městech.

V Česku P3 vlastní a spravuje celkem 87 průmyslových nemovitostí v 16 parcích s pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu metrů čtverečních. Teď staví parky v Lovosicích s 34.000 metrů čtverečních a v Ostravě-Vítkovicích, kde developer využil brownfield pro nájemní prostory s celkovou plochou až 155.000 metrů čtverečních.