Komatsu potřebuju bagr

Developer JRD Real Estate připravuje v ČR 2200 bytů v hodnotě 16 miliard korun

Praha (ČTK) - Developer JRD Real Estate, který ve skupině JRD vznikl sloučením firem JRD Development a JRD Land, připravuje v Česku 2200 bytů. Projekty jsou v různých fázích rozpracovanosti, jejich budoucí výnosová hodnota má dosáhnout 16 miliard korun. Firma o tom informovala ČTK.

Skupina uvedla, že aktuálně doprodává, dokončuje nebo připravuje rezidenční projekty v hlavním městě, a to Green Port Strašnice v Praze 10, Bohdalecké kvarteto v Praze 4, Císařskou vinici v Praze 5 či Vital Kamýk v Praze 12. Další chystá například v Měcholupech, Štěrboholech, Malešicích a Hloubětíně, sdělila ČTK.

"V nejbližším období pak představíme projekt horských apartmánů, které budou vhodné nejen pro osobní rekreaci, ale také na pronájem jako investiční příležitost," uvedla generální ředitelka JRD Real Estate Alexandra Tomášková.

JRD v budoucnu plánuje podobně jako ostatní developeři i vstup do nájemního bydlení. Je to jedním z našich dlouhodobých záměrů, uvedla Tomášková. Dodala, že společnost proto založila samostatnou divizi JRD Invest, která část bytů z portfolia zpřístupní formou nájmu.

Skupina uvedla, že ke spojení JRD Development a JRD Land přistoupila z důvodu maximálního využití synergií obou společností. "Naplňujeme jeden z našich strategických cílů, a to rozvoj velkých územních celků v konceptu udržitelného stavitelství. V této souvislosti pracujeme například na vytvoření konceptu tzv. JRD carbon zero smart city a přiblížení k uhlíkové neutralitě," řekla Tomášková.

JRD Real Estate se specializuje na stavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a na pozemkový development. JRD Group byla založena v roce 2003 a zastřešuje skupinu firem zabývající se udržitelnými obory. Vedle JRD Real Estate pod její značku spadá JRD Energo, JRD Invest a JRD Plazma, pod kterou spadá společnost Millenium Technologies.