Komatsu potřebuju Bagr

Developer Domoplan postaví v Brně 200 bytů v pěti projektech

Brno 15. června (ČTK) - Developerská firma Domoplan postaví v Brně 200 bytů v pěti rezidenčních projektech ve třech městských částech v Brně. S výstavbou chce začít ještě letos a v příštím roce. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

V městské části Královo Pole vznikne rezidence Starý pivovar se 47 byty různých dispozic, která naváže svým designem na architektonické pojetí budovy starého klášterního pivovaru.

"Největším z chystaných projektů je rezidence Stará, která vyroste v rychle se rozvíjející čtvrti brněnských Zábrdovic. Osmipatrová budova nabídne 87 bytů – od startovacích 1+kk až po rozměrné rodinné apartmány s vlastní terasou ve vyšších podlažích bytu," uvedl zakladatel firmy Tomáš Vavřík. V budově budou i dva komerční prostory, 90 parkovacích míst a společné prostory včetně kolárny a kočárkovny. Dům bude mít zelenou střechu a na fasádě velkoobjemové květníky, které mohou jeho obyvatelé osázet květinami nebo vlastní zeleninou.

V Zábrdovicích vznikne také dvojice bytových domů Příční 12 a Příční 14 s 50 byty včetně několika rozlehlých bytů 4+kk s lodžiemi. I tyto domy budou mít zelené střechy. "Brněnská čtvrť Zábrdovice prochází velmi dynamickým rozvojem. Naše projekty se snaží respektovat své okolí, ale zároveň přinášet do celého prostoru nové a neotřelé koncepty, a nabídnout tak unikátní bydlení jen pár kroků od centra města," dodal Vavřík.

Poslední z připravovaných projektů je nejmenší a vznikne v Brně-Líšni. Budova nazvaná Nová Líšeň bude mít pouze 14 bytů, každý z nich ale bude mít k dispozici terasu nebo předzahrádku.

Po nových bytech je v Brně neustále silná poptávka a jejich ceny kvůli nedostatečné výstavbě rostou. Průměrná cena čtverečního metru bytu v novostavbě letos v prvním čtvrtletí dosáhla 108.400 korun, což je meziročně o 27 procent víc.