Cime 3 kvartal 2024

Developer CTP chystá v Nizozemsku investice za téměř osm mld. Kč

Praha 16. března (ČTK) - Developerská skupina CTP Group, která se specializuje na stavbu průmyslových a logistických nemovitostí a působí převážně na českém trhu, rozšiřuje svou síť do Nizozemska. V zemi, odkud pochází zakladatel a generální ředitel společnosti Remon Vos, chce do pozemků a nemovitostí investovat 300 milionů eur (asi 7,9 miliardy korun). Firma to dnes sdělila ČTK.

"Po 22 úspěšných letech ve střední a východní Evropě je pro mě coby nizozemského rodáka přirozeným krokem expandovat do mé domovské země, která je historicky logistickou velmocí. CTP má více než 700 klientů a cítíme z jejich strany silnou poptávku po průmyslových nemovitostech v této byznysově velmi atraktivní lokalitě," uvedl Vos.

Začátkem března CTP oznámila, že chce vstoupit v následujících týdnech na burzu cenných papírů v Amsterdamu. Hrubý výnos by měl dosáhnout zhruba 900 milionů eur (23,5 miliardy korun). Oznámená nabídka se týká 15 procent akcií společnosti CTP, které poskytne jediný akcionář skupiny Remon Vos. Ten po dobu jednoho roku většinovým akcionářem zůstane. Nabídka bude primárně zpřístupněna institucionálním investorům.

Skupinu CTP Group založil Remon Vos v roce 1998 v České republice. Před pěti lety CTP vstoupila na další trhy v regionu. Kromě Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku a Polsku. V Česku na konci loňského června firma vlastnila 3,46 milionu metrů čtverečních ploch v 54 areálech.

Hrubý příjem z pronájmu CTP Group loni meziročně vzrostl o 15 procent na 344 milionů eur (8,8 miliardy korun). Na konci roku 2020 měla ve výstavbě 740.000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch, které budou dokončeny letos. Aktuálně vlastní budovy o rozloze 6,3 milionu metrů čtverečních.