Mercedes

Developer českého původu UDI Group investuje v Budapešti skoro pět miliard korun

Praha 23. listopadu (ČTK) - Mezinárodní developerská skupina českého původu UDI Group investuje v centru Budapešti skoro pět miliard korun. Pro kancelářský projekt LaViza, do kterého chce skupina vložit 2,6 miliardy korun, už má stavební povolení. Na vedlejším pozemku připravuje výstavbu 324 bytů a hotelu o 155 pokojích v rámci projektu Parkside za 2,3 miliardy korun. ČTK o tom informovala ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková.

Kancelářská budova LaViza nabídne celkem 24.700 metrů čtverečních kancelářských ploch, 442 parkovacích míst v podzemí a 1400 metrů čtverečních obchodních ploch v přízemí. Budova je podle Fialkové vyprojektována ve vysokém standardu s důrazem na udržitelnost.

"Po koronavirovém období se začínají měnit trendy a lidé se vracejí do kanceláří. Zaměstnavatelé preferují budovy s těmi nejlepšími technologiemi nejen environmentálně šetrnými a energeticky úspornými, ale také zajišťujícími kvalitní a zdravé vnitřní prostředí," uvedla Fialková.

Rezidenční projekt Parkside s hotelem by mohl podle UDI Group získat stavební povolení začátkem příštího roku a hned se plánuje začít stavět. Zhruba 80 bytů si skupina ponechá ve vlastním realitním portfoliu tak, aby mohla nabízet také nájemní bydlení, uvedla Fialková.

UDI Group staví kanceláře, byty i logistiku v ČR, Polsku, Maďarsku, Srbsku a také v Kostarice a Panamě. Pracuje s 19 projekty, jejichž tržby v nadcházejících letech dosáhnou asi 50 miliard korun.