Cime 2 kvartál 2024

Developer Central Group koupil v Praze pozemky za 750 mil. Kč, postaví 800 bytů

Praha 17. srpna (ČTK) - Developer Central Group koupil letos v prvním pololetí v Praze pozemky za skoro 750 milionů korun. Plánuje na nich postavit více než 800 bytů. Jde o pozemky na Žižkově, v Hloubětíně a Vysočanech. Do zahájení výstavby bude prostory v areálech pronajímat. Na nákup dalších pozemků v metropoli má letos připraveno dalších 1,5 miliardy korun. Společnost to dnes ČTK sdělila v tiskové zprávě.

Největší akvizicí byl nákup brownfieldu o rozloze necelých 15.000 metrů čtverečních v Praze 3 na Jarově. Během příštích let by zde mělo vzniknout asi 500 nových bytů. Pozemek se nachází mezi ulicemi Habrová a Na Jarově. V původním výrobně-skladovém areálu nebudou chybět ani prostory pro obchody, služby, restaurace a kavárny. Developer počítá také s veřejným prostorem se zelení.

"Akvizicí areálu na Jarově jsme ještě více rozšířili své portfolio projektů na Žižkově. Tuto lokalitu vnímáme jako velmi perspektivní, což nám ostatně potvrzuje i obrovský zájem o náš nedaleký projekt Parková čtvrť," uvedl majitel Central Group Dušan Kunovský.

Další dva koupené pozemky jsou na území Prahy 9. Jeden z nich se nachází poblíž stanice metra Kolbenova a měl by zde vzniknout projekt se 180 byty. Druhá lokalita leží u stanice metra Hloubětín. Central Group zde chce postavit 130 bytů. Součástí objektu mají být i nové komerční prostory, ve kterých se počítá i se zachováním prostor pro zdravotnické služby.

Developer Central Group působí na pražském trhu 27 let. Podle Kunovského loni prodal asi 800 bytů, meziročně zhruba o stovku více. Za dobu svého působení dokončil 180 bytových projektů a prodal téměř 17.000 nových bytů, domů a parcel.