Komatsu potřebu bagr

DEVELON uvádí na trh minirypadlo s elektrickým pohonem

- Minirypadlo DX20ZE-7 představuje nejmodernější řešení stroje s elektrickým pohonem -

Minirypadlo DX20ZE-7 bude první sériově vyráběné rypadlo s elektrickým pohonem od značky DEVELON, dříve známé jako Doosan Construction Equipment. Toto 2tunové rypadlo kombinuje nízkou hlučnost a nulové emise s funkcemi a zvýšením výkonu z nové generace minirypadel řady DX-7.

„Model DX20ZE-7 je navržen tak, aby uspokojil rostoucí poptávku po elektrických strojích,“ říká Stephane Dieu, produktový manažer rypadel DEVELON pro Evropu. „Vzhledem k tomu, že kompaktní stroje, jako jsou minirypadla, častěji pracují ve městech a hustě obydlených oblastech, kde jsou v blízkosti ostatních pracovníků, mají oproti dieselovým protějškům velkou výhodu díky menší hlučnosti a nulovým emisím.“

Zatahovací pásy umožňují novému rypadlu projíždět úzkými průchody a vjezdy/výjezdy, díky čemuž je ideální pro práci ve stísněných prostorách nebo při použití uvnitř, např. při demolicích a stavbách. Jakmile se rypadlo dostane na pracoviště, může obsluha rozšířit pásy pro zajištění jeho lepší stability a nosnosti. Se svými kompaktními rozměry je DX20ZE-7 vynikajícím řešením pro stavební firmy a půjčovny pracující na specifických místech, kde je nutná nízká hlučnost například při práci v noci.

Minirypadlo DX20ZE-7 je poháněno vlastní lithium-iontovou baterií o kapacitě 20,4 kWh, přičemž veškerý elektrický systém a komponenty stroje jsou optimalizovány pro práci v náročném prostředí. Systém rychlonabíječky obnoví 80 % energie baterie již po 80 minutách nabíjení, standardní nabíječka pak potřebuje osm hodin pro maximální dobití.

Telematika ve standardní výbavě

Telematika je součástí standardní výbavy minirypadla DX20ZE-7. Obsluha a prodejci mohou na dálku sledovat stav, polohu a produktivitu svého stroje z aplikace nebo na webové stránce. Telematika může majitelům pomoci:

  • Minimalizovat nebezpečí krádeže stroje a umožnit jeho sledování.
  • Zabránit neoprávněnému použití stroje.
  • Sledovat, kdy je nutná údržba.
  • Přizpůsobit upozornění plánu zákazníka.
  • Sledovat tlak oleje, provozní teplotu a další ukazatele.
  • Používat data ke školení obsluhy pro zajištění maximální produktivity.

Specifikace minirypadla DX20ZE-7

Jmenovitý výkon, elektromotor: 13,7 kW (18,4 k)

Kapacita baterie: 51,6 V (20,4 kWh)

Provozní hmotnost: 1941 kg

Maximální výkopová hloubka: 2350 mm

Maximální výkopový dosah (země): 3875 mm

Maximální nakládací výška: 2625 mm

Pro více informací o stavebních strojích DEVELON navštivte https://eu.develon-ce.com/en/ nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.