Cime 2 kvartál 2024

Desítky aut stále zůstávají na parkovišti u křižovatky Šumavské a Veveří

Brno (ČTK) - Majitelé aut odstavených na parkovišti na rohu Šumavské ulice a Veveří v Brně měli čas do pondělí, aby odsud odjeli. Město zde chystá stavbu parkovacího domu a parkoviště. Řada majitelů aut tak dosud neučinila, na místě byly i dnes ráno desítky aut. Město je zatím nedává odtahovat a městská firma Brněnské komunikace nemá stanovený termín, do kdy musí být plocha zcela volná. Podle mluvčí firmy Vladimíry Navrátilové dojde k předání staveniště až 27. března, ale s předstihem se začnou dělat přípravné práce. Rozhodně nelze garantovat, že by mohla auta na místě nerušeně stát třeba ještě další měsíc, řekla ČTK.

Na dnešek je naplánovaná stavba oplocení parkoviště a na místě bude stálý dozor, který znemožní případné odstavení auta na parkovišti. "Budou se například vyznačovat inženýrské sítě," řekla Navrátilová. Odtah aut může záviset i na tom, zda zrovna budou překážet práci či nikoliv. "Stále věříme, že většina majitelů aut přijde a s autem odjede. Snažíme se informovat pomocí co nejvíce komunikačních kanálů," řekla Navrátilová. Pro městskou firmu je přirozeně jednodušší nechat řidiče odjet než auto odtahovat. Podle Navrátilové také záleží na tom, zda jde jen o odstavené auto či o vrak. Ke každému se musí podle zákona přistupovat jinak.

Parkovací dům, který zde město postaví za 374 milionů korun, bude mít čtyři podlaží a kapacitu 411 aut, dalších 202 parkovacích míst vznikne okolo domu. Práce mají trvat 14 měsíců, hotovo by tedy mělo být před začátkem letních prázdnin v příštím roce. Součástí stavby je i úprava prostranství před právnickou fakultou.