Komatsu potřebuju bagr

Děčín schválil koupi sportovního areálu za 13,4 mil.Kč, chce ho dál rozvíjet

Děčín 31. března (ČTK) - Děčínští zastupitelé dnes schválili koupi sportovního areálu za 13,4 milionu korun od soukromého majitele. Areál, který chce radnice dál rozvíjet, je u ulice Ve Vilách. Pro bylo všech 22 přítomných.

"Kupujeme sportovní areál na Starém městě, kde je úmysl ho dál rozvíjet o další sportoviště, ať už zastřešené nebo nezastřešené, podle toho, co nám umožní podmínky Povodí Labe," uvedl náměstek primátora Martin Pošta (Volba pro Děčín). Objekt i s přilehlým fotbalovým hřištěm a restaurací se nachází částečně v záplavovém území. "Máme i určitá stanoviska povodí, že se tam plánují stavět protipovodňové zábrany," doplnil náměstek. Podmínkou odkupu je zřízení věcného břemene, aby měl soukromník přístup k oddělenému pozemku. "Je to strategická lokalita k rozvíjení dalších sportovních aktivit, je to blízko k aquaparku, hokejbalovému venkovnímu hřišti a zimnímu stadionu. Vytvořilo by to rozsáhlý areál v jedné lokalitě města i s napojením na sportovní hotel v aquaparku," dodal Pošta.

Opoziční zastupitel Pavel Herites (BEZPP) uvedl, že projekt nebyl přiřazen mezi budoucí priority města. "Pouze po formální stránce se zdržím," řekl. Zastupitel nakonec svůj názor změnil. Primátor Jiří Anděl (ANO) totiž řekl, že šlo o strategickou transakci. "Nemůžeme ji inzerovat někde v novinách, že se bavíme se soukromníkem, abychom získali někde areál. To si akorát řekneme o problémy a o to, že budou další nabídky a vyšroubuje nám to cenu, proto ani v prioritách nebyla," uvedl primátor.