Komatsu potřebu bagr

Děčín na návrh občanů zrealizuje pět projektů, vznikne třeba posezení

Děčín 30. září (ČTK) - Obyvatelé Děčína se opět mohli zapojit do vymýšlení návrhů na vylepšení okolí, které z participativního rozpočtu uskuteční město. Letos místní svým hlasováním vybrali pět projektů z 22. Nejvyšší počet hlasů získalo posezení na trávníku na Komenského náměstí. Svými hlasy lidé podpořili také pítko na Stoličné hoře, pohádkový les, obnovu malých lázní Chmelnice a psí hřiště. Vyplývá to z informací na stránkách projektu Tvoříme Děčín.

Hlasování se letos účastnilo 1409 lidí, trvalo tři týdny. Jednotlivé návrhy získaly kladné i záporné hlasy, které se od sebe odečítaly. Všechny vítězné návrhy ještě musí schválit rada, poté město začne pracovat na jejich uskutečnění.

Vítězný projekt vyjde podle navrhovatelů asi na 15.000 korun. Místo nedaleko základní školy doplní lavičky vyrobené z palet. Autor návrhu chce, aby prostor sloužil pro sdílení, setkávání a také výuku žáků základních škol.

Pohádkový les zejména pro zabavení malých obyvatel Děčína vyjde zhruba na půl milionu korun. Dřevěné sochy na motivy známých pohádek budou na Popovickém vrchu. Autorka návrhu uvedla, že by postavičky mohli vytvořit účastníci tradičního děčínského dřevosochání. Podobný les mají například v Bílině na Teplicku nebo v Ústí nad Labem.

Obyvatelé Děčína v minulosti rozhodli například o vytvoření odpočinkové zóny v centru Podmokel, parkovacích míst u hřbitova či o obnovení zeleně nedaleko kruhového objezdu na Starém Městě.