husqvarna

Děčín chystá opravy v součtu za více než deset milionů korun

Děčín 17. února (ČTK) - Děčín vypsal několik veřejných zakázek na opravy, za které v součtu zaplatí více než deset milionů korun. Jednou z plánovaných akcí je oprava zřícené opěrné zdi pod zámeckou sýpkou, která se sesunula v lednu 2019. Náklady město odhadlo na 1,8 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí města Luděk Stínil.

Oprava zdi začne ještě na jaře, teď město bude vybírat dodavatele. Rekonstrukce zachová původní vzhled zdi, použije se pískovec. Díky opravě se obnoví vinohrad a na plochu podél plotu se vrátí repliky litinových sloupců s lucernami. Stavební práce budou trvat asi čtyři měsíce.

Více než pět milionů korun bez DPH město zaplatí za úpravu sítě veřejného osvětlení. "Jedná se o realizaci nových zemních kabelových rozvodů sítě veřejného osvětlení včetně nových sloupů a LED svítidel," upřesnil Stínil. Zemní kabelové vedení povede zhruba na 2,5 kilometru dlouhé trase.

U městské knihovny město obnoví dětské hřiště. Rodiče se mohou těšit na nové posezení a děti na nové herní prvky. Město nechá opravit i přístupový chodník. O obnově rozhodli občané, jeden milion korun tak půjde z participativního rozpočtu.

Letos Děčín plánuje opravit i část vozovky v Zelené ulici, kde vznikne nové dopravní značení a obratiště. Bez daně město zaplatí asi 2,5 milionu korun. Město již vypsalo veřejnou zakázku.

Další veřejnou zakázku Děčín vyhlásil na zpracování projektu modernizace restaurace Pastýřská stěna. Změnit by se měly vnitřní prostory, zahrada a přístupové schodiště do bočního vchodu bufetu. Součástí plánů je vybudování lesní cesty k areálu zoo včetně výstavby nového vstupu s turniketem. Za projektovou dokumentaci Děčín zaplatí více než 500.000 korun bez DPH.