Komatsu potřebu bagr

Dánský distributor chladicí i vytápěcí techniky Tefcold zřídí sídlo v Ostravě

Ostrava 25. srpna (ČTK) - Dánský distributor chladicí, mrazicí a vytápěcí techniky Tefcold zřídí svou pobočku v Ostravě. V budovaném logistickém centru P3 Ostrava Central využije plochu 8000 metrů čtverečních. ČTK o tom dnes jménem majitele parku developerské skupiny P3 informovala Natálie Sedláčková. Prostory podle ní budou připravené k nastěhování začátkem příštího roku.

Společnost do průmyslově obchodní čtvrti P3 Ostrava Central umístí sklady, servis i kanceláře. Prostory poslouží k uskladnění chladicího a mrazicího gastrovybavení, tepelných čerpadel a klimatizací nebo chladicí techniky pro zdravotnictví a laboratoře. Mimo jiné zde bude sklad náhradních dílů, servisní pracoviště a showroom.

"Výměra plochy pronajaté společnosti v hale L1 činí dohromady 8000 metrů čtverečních. Více než 87 procent z toho tvoří prostory pro skladování a zbylých 1000 metrů jsou nadstandardní kanceláře na míru," uvedl šéf developmentu P3 Logistics Parks pro Česko Aleš Zacha. Do budoucna se v areálu počítá i se zastávkami pro MHD a novou cyklostezkou.

Ředitelka společnosti Tefcold Andrea Steckerová uvedla, že firma nové sídlo hledala kvůli vlastnímu růstu. "Hledali jsme takové, které nám umožní flexibilně operovat s dodávkami zboží, kde budeme moci vytvořit zázemí pro kvalitní servis a zároveň tam přestěhujeme veškerou administrativu i vedení společnosti," řekla.

P3 Ostrava Central, který se začal stavět počátkem roku, se bude rozléhat na téměř 160.000 metrech čtverečních v Dolní oblasti Vítkovic. Průmyslově obchodní areál bude tvořit 16 budov. Projekt vzniká na 44 hektarech, které kdysi sloužily jako surovinová skládka. Už dřív developer oznámil, že v areálu bude sídlit i společnost Linde Material Handeling Česká republika.

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,4 milionu metrů čtverečních. Působí v 11 zemích. Společnost sídlí v Praze, v ČR spravuje 87 průmyslových nemovitostí v 16 areálech s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu metrů čtverečních. P3 zaměstnává přes 200 lidí.